• انتشار: ۲۸ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۰:۳۰ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 16144
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=16144

موفقیت افغانستان وابسته به آموزش و تحصیل است

رییس اجراییه حکومت وحدت ملی در مراسم فراغت دانشجویان دورهٔ ماستری دانشگاه پروفیسور برهان‌الدین ربانی گفت که دانش و خودآگاهی جامعه زمینه‌ساز تحقق صلح و ثبات در کشور است.

رییس اجراییه حکومت وحدت ملی در مراسم فراغت دانشجویان دورهٔ ماستری دانشگاه پروفیسور برهان‌الدین ربانی گفت که دانش و خودآگاهی جامعه زمینه‌ساز تحقق صلح و ثبات در کشور است.

عبدالله عبدالله در جمع فارغان دورهٔ ماستری و استادان دانشگاه شهید ربانی سخن می‌زد، یادآور شد که تهداب‌گذاری بهترِ معارف و تحصیلات عالی آیندهٔ فرزندان‌مان را تضمین می‌کند.

رییس اجراییه کشور بیان داشت که سرمایه‌گذاری در بخش آموزش و پرورش و تحصیلات عالی به معنای سرمایه‌گذاری روی صلح‌، ثبات و آیندهٔ بهتر مردم افغانستان می‌باشد.

رییس اجراییه کشور اولین دور فراغت دانشجویان ماستریِ بخش مدیریت و رهبری آموزشی دانشگاه شهید ربانی را به والدین و استادان به ویژه خودشان تبریک گفت و برای آنان آرزوی موفقیت بیشتر کرد.

عبدالله عبدالله از فارغان این دور خواست که داشته‌ها و آموخته‌های‌شان را در بخش مدیریت و رهبری آموزشی در جامعه به کار گرفته و آن‌ را به دیگران انتقال دهند.

رییس اجراییه کشور ایجاد دورهٔ ماستری را یک فرصت فوق‌العاده برای ارتقای ظرفیت و مهارت‌های جوانان عنوان نمود و گفت که موفقیت جوانان در عرصهٔ علم، موفقیت کُل افغانستان است.

این را هم بخوانید:  در ولایت غور «۱/۵متر» برف باریده است

عبدالله عبدالله بیان داشت که رشتهٔ مدیریت و رهبری آموزشی با سازو‌کارهای به ‌روز و مؤثر آموزش داده می‌شود و این یک تحول مهم و اساسی در بخش معارف و تحصیلات عالی است.

رییس اجراییه کشور به فارغان این دوره گفت که تکنولوژی و دانش معاصر برای شما زمینه‌های وسیع آموزشی را فراهم کرده و برای ارتقای ظرفیت‌تان فرصت‌های خوبی در پیش‌رو دارید.

عبدالله عبدالله یادآور شد که جوانان با فراگیری دانش می‌تو‌انند که در افکار خود و جامعه‌شان تحول بیاورند و از ذهنیت‌های قید و محدود نجات یابند.

رییس اجراییه کشور گفت که اگر گروه‌های خشونت‌طلب و تاریک‌اندیش مکاتب را ویران می‌کنند؛ ولی ما در کنار آن شاهد فراغت دانشجویان و تأسیس مراکز آموزشی و تحصیلی می‌باشیم.

در اخیر عبدالله عبدالله از نقش و همکاری اداره انکشافی ایالات متحده امریکا، رییس برنامهٔ حمایت از دانشگاه‌ها و انکشاف نیروی بشری و استادان دانشگاه مساچوستس آن کشور در ایجاد و حمایت بخش‌های ماستری دانشگاه شهید ربانی قدردانی کرد.

این را هم بخوانید:  زلمی خلیلزاد: بزودی تیم مذاکره کننده با طالبان تشکیل می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *