• انتشار: ۱۷ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۹:۵۴ ق.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 8553
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8553

موشک کوریای شمالی به امریکا می رسد

آنتون موروزوف از نمایندگان ارشد دومای روسیه پس از بازگشت از کوریای شمالی اعلام کرد: پیونگ یانگ موشکی را آزمایش می کند که می تواند سواحل غرب امریکا را هدف قرار دهد.

آنتون موروزوف از نمایندگان ارشد دومای روسیه پس از بازگشت از کوریای شمالی اعلام کرد: پیونگ یانگ موشکی را آزمایش می کند که می تواند سواحل غرب امریکا را هدف قرار دهد.

موروزوف عضو شورای عالی حزب لیبرال دمکرات روسیه که به تازگی در قالب یک هیات پارلمانی به پیونگ یانگ سفر کرده، با مقام های بلندپایه سیاسی و نظامی و مسئولین برنامه موشکی کوریای شمالی دیدار کرده است.

موروزوف عضو کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه، پس از بازگشت از سفر به پیونگ یانگ به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: مقام های کوریای شمالی برنامه آزمایش موشکی را تشریح کردند که با محاسبه آنها می تواند سواحل غربی امریکا را هدف قرار دهد.

وی افزود: آنها که برای آزمایش موشک دوربرد جدیدی آماده می شوند، حتی محاسبات ریاضی را به ما ارائه کردند که به گفته آنها می تواند سواحل غرب امریکا را هدف قرار دهد.

نماینده دوما گفت: به گفته سیاستمداران کوریای شمالی، پیونگ یانگ فناوری ورود کلاهک ها به جو کره زمین و هدایت آنها را در این لایه دارد.

موروزوف در پایان گفت: به همین دلیل آنها در آینده نزدیک قصد دارند، موشک جدیدی را با برد بیشتر نسبت به قبل آزمایش کنند و در مقاصد نظامی خود مصمم هستند.

کوریای شمالی در ماههای اخیر چند موشک بالستیکی و یک بمب هیدروژنی را آزمایش کرده است.

یکی از این موشک ها به سوی جاپان پرتاب شد که بر پایه گزارش ها بالستیک دوربرد بود و با گذر از فراز جزیره هوکایدو در ساحل شرقی کیپ اریمو در جنوب این جزیره فرود آمد.

روسیه پیشتر نظامیگری امریکا در منطقه از جمله برگزاری رزمایش ها را یکی از عوامل تحریک کوریای شمالی برای انجام آزمایش های موشکی و هسته ای اعلام کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *