• انتشار: ۵ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۰:۲۹ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 1263
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1263

مودی: «حمله به افغانستان حمله به هند است»

روزنامه پاکستانی مدعی شد که نخست وزیر هند در واکنش به حملات راکتی پاکستان به مناطق مرزی افغانستان گفته که هرحمله‌ای به این کشور مانند حمله به هند محسوب می‌شود.

روزنامه پاکستانی مدعی شد که نخست وزیر هند در واکنش به حملات راکتی پاکستان به مناطق مرزی افغانستان گفته که هرحمله‌ای به این کشور مانند حمله به هند محسوب می‌شود.

روزنامه «جنگ پاکستان» به نقل از منابع هندی گزارش داد که «شیدا احمد ابدالی» سفیر افغان در دهلی‌نو در دیداری غیرمنتظره نامه اشرف غنی را به نخست وزیر هند سپرده است.

در نامه آمده است که ارتش پاکستان به غیرنظامیان افغان در مناطق شرقی افغانستان راکت شلیک کرده است و آنها نیز مجبور به ترک خانه‌هایشان شده‌اند.

نارندرا مودی در واکنش به این یادداشت تعهد داده است که از افغانستان حمایت خواهد کرد و از هیچ همکاری دریغ نخواهد کرد.

نخست وزیر هند گفته است که هرگونه حمله از سوی هر کشوری به افغانستان صورت بگیرد مانند حمله به هند محسوب خواهد شد.

وی افزوده است که دولت هند برای دفاع از غیرنظامیان افغان از هیچگونه حمایت و همکاری دریغ نخواهد کرد.

در پی حملات اخیر تروریستی در پاکستان از سوی تحریک طالبان پاکستان، ارتش این کشور توپخانه سنگین خود را در مناطق مرزی با افغانستان مستقر کرده است.

حملات راکتی از خاک پاکستان اعتراضات برخی از نهادهای حقوق بشری، مقامات افغان و  تظاهرات‌های گسترده‌ مردمی را نیز در پی داشته است.

نظامیان پاکستانی در چهار روز گذشته دست کم بیش از ۳۰۰ حمله راکتی را به ولسوالی «لعل‌پور» ولایت ننگرهار و ولسوالی‌های «سرکانو» و «دانگام» ولایت کنر انجام داده‌اند.

در چند سال اخیر چند هزار راکت توسط نظامیان پاکستانی به مناطق مرزی شرق افغانستان اصابت کرده است که علاوه بر تلفات جانی و مالی موجب آواره شدن هزاران خانواده در این مدت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *