• انتشار: ۲۹ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۱۹ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 7950
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7950

مهمند: تاکنون هیچ نهادی به پرونده‌ی من رسیدگی نکرده است

این عضو پیشین شورای ولایتی بلخ که ادعا کرده بود از سوی عطا محمد نور و بسته گانش پس از بازداشت مورد شکنجه قرار گرفته است، حکومت را به بی توجهی برای بررسی پرونده اش متهم می‌کند.

آصف مهمند عضو پیشین شورای ولایتی بلخ می‌گوید که تا کنون هیچ نهادی به پرونده اش رسیده‌گی نکرده است.

این عضو پیشین شورای ولایتی بلخ که ادعا کرده بود از سوی عطا محمد نور و بسته گانش پس از بازداشت مورد شکنجه قرار گرفته است، حکومت را به بی توجهی برای بررسی پرونده اش متهم می‌کند.

مهمند شکایت نامه‌‌ای را به مجلس نماینده‌گان نیز سپرد، اما ریاست جمهوری می‌گوید که پرونده آصف مهمند زیر بررسی دقیق نهادهای عدلی و قضایی قرار دارد.

آصف مهمند نزدیک به یک ماه پیش از سوی نیروهای امنیتی در میدان هوایی مزار شریف بازداشت شد، اما او ادعا کرده است که از سوی نیروهای امنیتی بلخ نه، بل از سوی نگهبانان عطا محمد نور بازداشت و مورد شکنجه قرار گرفته است.

او هنگام تسلیم دهی شکایت نامه‌اش به مجلس نماینده‌گان گفت: “من ایجا به مجلس نماینده‌گان آمده ام و شکایت‌نامه‌ی خود را به اینها تسلیم می‌کنم تا صدای مرا بشنوند.”

مجلس نمایندگان می‌گوید که این نهاد شکایت نامه‌ی آقای مهمند را در روزهای پیش رو به ریاست جمهوری خواهد فرستاد.

عبدالقادر زازی، دبیر مجلس نماینده‌گان در این گفت: “ما تنها می‌توانیم که بر قوه اجراییه فشار وارد کنیم و شکایت نامه مهمند را رسما به آنها بفرستیم تا به شکایت آقای مهمند مطابق قوانین نافذه کشور رسیده‌گی شود.”

از سوی دیگر، ریاست جمهوری می‌گوید که بررسی‌ها در پیوند به پرونده آصف مهمند از سوی نهادهای عدلی و قضایی ادامه دارد.

پس از ادعاهای آصف مهمند، ریاست جمهوری یک هیات را برای چگونگی این رویداد به بلخ فرستاد. هر چند بررسی‌ها در این مورد پایان یافته اما تا کنون ریاست جمهوری یافته‌های این هیات را همگانی نکرده است.

عطامحمد نور، ادعای‌های آصف مهمند را دسیسه خوانده و آن را رد کرده بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *