• انتشار: ۲ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۹:۲۸ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 457
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=457

مهلت ۳ ماهه حکومت به کمیسیون انتخابات/تقویم انتخاباتی تعیین شود

رفیع الله بیدار عضو کمیسیون انتخابات اظهارداشت که اعلام تقویم انتخاباتی نیازمند مقدماتی است که در صورت برآورده شدن آنها به اطلاع همگان می‌رسد.

یک عضو کمیسیون انتخابات اعلام کرد که این کمیسیون سه ماه مهلت دارد تا با ارائه برنامه‌های کاری خود زمان برگزاری انتخابات در کشور را اعلام کند.

رفیع الله بیدار عضو کمیسیون انتخابات اظهارداشت که اعلام تقویم انتخاباتی نیازمند مقدماتی است که در صورت برآورده شدن آنها به اطلاع همگان می‌رسد.

وی افزود: همکاری و مشاوره با طرف‌های مرتبط با انتخابات، کارت‌های رای، تهیه فهرست رای دهندگان همچنین مراکز رای گیری و دیگر حمایت‌های تدارکاتی نیز زمان برگزاری انتخابات را تعیین می‌کند.

بیدار تصریح کرد که کمیسیون انتخابات سه ماه فرصت دارد تا برنامه‌های کاری خود را ارائه کند.

عضو کمیسیون انتخابات گفت که در این زمان کوتاه، دستور کارهای این کمیسیون بازنگری شده، توازن حوزه‌های انتخاباتی مشخص شود همچنین ۲۱ میلیون کارت رای و فهرست دقیق رای دهندگان نیز تهیه شده و فهرست دبیرخانه این کمیسیون به دولت نیز پیشنهاد شده است.

از سوی دیگر، نهادهای ناظر برگزاری انتخابات در افغانستان می‎گویند که کمیسیون انتخابات یک اداره محوری در مسایل انتخاباتی است.

به گفته آن‎ها کمیسیون انتخابات باید نخست از نهادها، بنیادها و احزاب سیاسی می‎خواست تا پیشنهاداتی را روی مسایل انتخاباتی ارایه کند و گفتمان انتخاباتی را با آن‎ها آغاز نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *