• انتشار: ۳ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۵:۱۴ ب.ظ
  • سرویس: اجتماع
  • کدخبر: 21127
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=21127

ممانعت طالبان به تطبیق واکسین پولیو در هلمند

مقامات محلی هلمند با ابراز نگرانی می گویند که گروه طالبان مانع تطبیق واکسین پولیو برای کودکان زیر ۵ سال در این ولایت می شوند.

به گزارش برچی نیوز، مقامات محلی هلمند با ابراز نگرانی می گویند که گروه طالبان مانع تطبیق واکسین پولیو برای کودکان زیر ۵ سال در این ولایت می شوند.

عصمت‎الله همت، مسوول بخش معافیت کتلوی ریاست صحت عامه هلمند، هنگام آغاز دور تازه کمپاین واکسین پولیو گفت که کودکان محروم مانده از واکسین پولیو در ولسوالی‎ها و روستاهایی زندگی می‎کنند که زیر کنترول گروه طالبان قرار دارد.

وی افزود؛ در این دور تنها ۲۰۰ هزار کودک در شهر لشکرگاه و سه ولسوالی هلمند زیر پوشش این کمپاین قرار خواهند گرفت.

همت تصریح کرد که مذاکرات آن‎ها با گروه طالبان در پیوند به تطبیق واکسین پولیو در ساحات زیر کنترول این گروه به نتیجه‎ای نرسیده است.

این مقام صحی هشدار داد که اگر کودکان زیر پنج سال به صورت منظم واکسین پولیو دریافت نکنند، احتمال دارد دچار بیماری فلج شوند.

با این حال، محمدیاسین خان، والی هلمند، می‎گوید که بزرگان قومی و علما در ساحات زیر کنترول گروه طالبان در حال مذاکره با این گروه است تا از تطبیق واکسین پولیو جلوگیری نکند.

همچنین خبرگزاری صنا نوشت؛ این چهارمین بار است که گروه طالبان مانع تطبیق واکسین پولیو در ساحات زیر کنترول خود در هلمند شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *