• انتشار: ۳ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۵:۳۶ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 21131
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=21131

مقام‌های امنیتی در پیوند به بررسی پیمان با امریکا، به مجلس فرا خوانده شدند

وزرای دفاع ملی و امور داخله و رئیس عمومی امنیت ملی در مورد بررسی پیمان امنیتی با امریکا به نشست مشترک کمیسیون‌های امور بین المللی و دفاعی مجلس نمایندگان فرا خوانده شدند.

به گزارش برچی نیوز، وزرای دفاع ملی و امور داخله و رئیس عمومی امنیت ملی در مورد بررسی پیمان امنیتی با امریکا به نشست مشترک کمیسیون‌های امور بین المللی و دفاعی مجلس نمایندگان فرا خوانده شدند.

طارق شاه بهرامی وزیر دفاع ملی، ویس احمد برمک وزیر امور داخله و معصوم استانکزی رئیس عمومی امنیت ملی امروز سه شنبه ، در نشست مشترک کمیسیون‌های امور بین المللی و امور دفاعی مجلس شرکت کردند.

نشست این دو کمیسیون مجلس به منظور بررسی پیمان امنیتی کابل- واشنگتن، دایر شده بود و مقام‌های امنیتی برای پاسخگویی در مورد چگونگی تطبیق این پیمان فرا خوانده شده بودند.

اما؛ این نشست در پشت درهای بسته انجام شد و خبرنگاران اجازه ورود نیافتند.

مجلس نمایندگان به دلیل افزایش نا امنی‌ها در کشور و مداخلات مستقیم پاکستان در جنگ افغانستان دو هفته پیش با اکثریت آرای نمایندگان، تصمیم بررسی پیمان امنیتی با امریکا را گرفت.

ولی این تصمیم مجلس با واکنش تند حکومت مواجه شده است.

داکتر عبدالله در واکنش به بازرسی پیمان امنیتی امریکا گفته که هیچ کس زیر عنوان نمایندگی از مردم نمی تواند این پیمان را بررسی کند.

سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری نیز این تصمیم مجلس را مخالفت با حکومت و خلاف منافع ملی کشور خوانده است.

به گفته خبرگزاری جمهور؛ پس از تصمیم بررسی پیمان امنیتی با امریکا از سوی مجلس، یک هیات سازمان استخباراتی امریکای (سیا) نیز به کابل آمده و چگونگی تطبیق آن را با مقام های امنیتی به بحث گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *