• انتشار: ۲۹ عقرب ۱۳۹۷
  • ساعت: ۶:۴۳ ب.ظ
  • سرویس: اخبار مهاجرین
  • کدخبر: 23788
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=23788

مقامات غزنی: ۲۵۰۰ خانواده آواره از جاغوری و مالستان به کمک‌ فوری نیاز دارند

مقام‌های محلی در ولایت غزنی افغانستان می‌گویند بیش از ۲۵۰۰ خانواده که در اثر جنگ‌های اخیر از محلات‌شان بیجا شده و به غزنی پناه برده‌اند، نیاز به کمک‌های فوری دارند.

به گزارش برچی نیوز،طالبان در هفته‌های گذشته مناطق شیعه‌ نشین مالستان، جاغوری و ارزگان خاص را هدف تهاجم خود قرار دادند که در جریان برخوردهای شدید مسلحانه هزاران نفر از خانه‌های شان متواری شدند.

شماری از آوارگان جنگ نیز به کابل و بامیان رفته‌اند.

حالا مسئولان در غزنی می‌گویند سردتر شدن هوا، شرایط زندگی را برای آواره‌گان که بیشترشان زنان و کودکان‌اند، سخت‌تر کرده است.

عبدالخالق احمدی، رییس امور مهاجران در غزنی ضمن انتقاد از کندی روند کمک‌رسانی به بیجاشدگان گفت کمک‌های انجام شده “ناچیز” بوده است.

آقای احمدی نیازهای اساسی بیجاشدگان ولایت غزنی را البسه، پتو و مواد غذایی عنوان کرد و گفت ۲۵۱۱ خانواده بیجاشده در غزنی بسر می‌برند که ۷۰ درصدشان زنان و کودکان‌اند.

بیجاشدگان، در مرکز ثقافت اسلامی، مساجد و خانه‌های مردم در شهر غزنی اسکان داده شده‌اند.

به نوشته بی بی سی،وزارت داخله/کشور افغانستان اعلام کرده که بعد از عملیات پاکسازی، برای حفظ امنیت در مناطق ناامن، دو واحد از نیروهای محلی متشکل از ۶۰۰ نفر ایجاد می‌شود که بعد از فراگیری آموزش‌های نظامی و دریافت تجهیزات، در تامین امنیت این مناطق نقش ایفا می‌کنند.

این را هم بخوانید:  برگزاری جلسۀ امنیتی در ارگ ریاست جمهوری

اکثر مهاجران ترس دارند که با خروج نیروهای امنیتی جنگ‌جویان طالبان دوباره به منطقه بازگردند.

غلام‌علی یکی از بی‌جاشدگان ولسوالی جاغوری، که ده روز است در شهر غزنی به‌سر می‌برد، به بی‌بی‌سی گفت که شب گذشته در منطقه “بابه” جنگ جریان داشته و او که قصد بازگشتن به جاغوری را دارد، نگران آینده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *