• انتشار: ۲۵ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۲۲ ق.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 3864
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=3864

معیار کار نه بلکه نوکری به رئیس‌جمهور است

راس ساعت دوازده ونیم بخاطر حل مشکل یکی ازشهروندان باعزت افغانستان که جوان تحصیل‌کرده و شایسته بود به دفتر آقای سادات سرپرست وزارت مخابرات رفتم که سرپرست به دفترش حضور داشت.

راس ساعت دوازده ونیم بخاطر حل مشکل یکی ازشهروندان باعزت افغانستان که جوان تحصیل‌کرده و شایسته بود به دفتر آقای سادات سرپرست وزارت مخابرات رفتم که سرپرست به دفترش حضور داشت.

به سکرتر سادات گفتم که می‌خواهم سرپرست را بیبینم، گفتند منتظر باشید.

بعد از بیست دقیقه بما گفتندکه سادات را ارگ خواسته. در واقع ایشان با بی‌اعتنایی از دروازه دیگری از دفترش بیرون رفته و به مردم، مراجعین و نماینده پارلمان رفتار زشتی انجام داد.

بی اعتنایی به نمایندگان و مردم در ادارات حکومتی به یک عرف ودعادت تبدیل شده و بعد از تشکیل حکومت وحدت ملی رسم جدید این است که مسوولان ادارات کمتر مردم را می‌بینند و رفتن به ارگ و شورای امنیت بهانه می‌سازند.

وزیر، معین و ریس در برابر مردم کم توجه و بی اعتناشده که این بی اعتنایی‌ها و ارتباطات غیرقانونی مسوولین عالی‌رتبه با ارگ، عامل فوق‌العاده‌ی به میان آمدن فاصله میان دولت و مردم گردیده است.

متاسفانه در استخدام اشخاص عالی‌رتبه ازجانب ریس جمهور اصل شایسته گی لحاظ نمی گردد و برای اداره خدمت‌ گار توظیف نکرده بلکه برای خود دسته‌کی و غلام تعین می‌کند. امروز ما شاهد وضعیتی در اداره کشور هستیم که معیار کاربرای مردم و نظام جمهوری اسلامی نیست بلکه معیار نوکری به ریس جمهور است.

امیدوارم که ریس جمهور و ریس اجراییه از وضعیت وزارت‌خانه‌ها و ریاست‌ها و سایر بخش‌ها آگاهی پیدا نموده و برخورد غیرانسانی و غیراسلامی سادات را آن‌هم درماه مبارک رمضان که مشت نمونه‌ی خرواراست بررسی نمایند.

ضرورت است که به این برخوردهای پر از تکبر و بداخلاقی و جهالت در نهادهای دولتی پایان داده شده و مسولین ادارات ازقانون‌گریزی و بداخلاقی نجات داده شوند.

امید است که رهبران، اشخاص تحصیل یافته و متعهد به اخلاق انسانی و اسلامی را به ادارات توظیف نمایند تاهمه در برابر هم، قانون و ملت پاسخگو و خادم باشند نه فوق قانون و بادار ملت.

محمدعبده نماینده مردم بلخ در ولسی جرگه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *