• انتشار: ۱۲ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۲۵ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13263
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13263
در غزنی

معترضان شاهراه کابل-قندهار را مسدود کردند

مقام‌های محلی در ولایت غزنی می‌گویند که به دنبال کشته شدن دو فرد ملکی در قریه شیرآباد ولسوالی قره باغ این ولایت، باشندگان محل برای ابراز اعتراض شاهراه کابل – کندهار را در ساحۀ موسوم به موشکی قره باغ، به روی ترافیک مسدود کردند.

صاحب خان الهام، ولسوال قره باغ ولایت غزنی به رادیو آشنا _صدای امریکا گفت “شب گذشته، چند فرد بر یک خانه در قریۀ شیرآباد حمله کردند که در نتیجه ۲ نفر به شمول یک طفل کشته ودو زن دیگر زخمی شده اند، مهاجمان دو نفر دیگر را با خود برده اند وحالا مردم راه کابل – کندهار را مسدود کرده اند”.

آقای الهام افزود که در یک سال اخیر، باشندگان قریه نیختۀ قره باغ با باشندگان قریه شیرآباد این ولسوالی به روی آب جنجال دارند و احتمالأ حملۀ شب گذشته ناشی از همین جنجال‌ها باشد.

غلام حیدر خان، باشنده قریه شیرآباد ولسوالی قره باغ غزنی گفت که حملۀ شب گذشته به همکاری چند سرباز پولیس محلی ازسوی باشندگان قریۀ نیخته، صورت گرفته است.

این باشنده محل افزود”حدود یک سال میشه که جنجال بر سر آب بین قوم هزاره و پشتون جریان دارد که باشندگان قریه نیخته برادران هزاره استند و آب را بالای مردم شیرآباد قطع کرده وشب گذشته نیز بر یک منزل باشنده شیرآباد حمله کرده”.

این را هم بخوانید:  عمران خان به هند هشدار داد؛ در صورت حملۀ به پاکستان تلافی خواهیم کرد + فیلم

امان الله کامرانی، عضو شورای ولایتی غزنی با اظهار نگرانی از بروز اختلافات بین دو قوم ساکن در ولسوالی قره باغ، خواستار اقدامات جدی از سوی حکومت در این زمینه شد.

آقای کامرانی افزود” معترضین، امروز مسیر شاهراه کابل – کندهار را در ساحۀ موشکی مسدود کرده و یک عده از باشندگان محل قرار است به مرکز شهر غزنی بیایند و مظاهره کنند”.

این عضوشورای ولایتی غزنی گفت که پشت این جنجال‌های قومی، شماری از رهبران سیاسی و استخبارات خارجی قرار دارند.

اما عارف نوری، سخنگوی والی غزنی با تأیید این رویداد گفت که هنوز مسیر شاهراه کابل – کندهار به روی ترافیک باز است.

سخنگوی والی می‌گوید که تا کنون هویت افراد مهاجم، مشخص نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *