• انتشار: ۲۸ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۰۳ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 7902
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=7902

معامله برخی از نمایندگان برای رای اعتماد به وزرای پیشنهادی

تعدادی از نمایندگان مجلس نسبت به معامله پنهانی برخی از اعضای پارلمان با وزرای پیشنهادی دولت برای دادن رای اعتماد ابراز نگرانی کردند.

تعدادی از نمایندگان مجلس نسبت به معامله پنهانی برخی از اعضای پارلمان با وزرای پیشنهادی دولت برای دادن رای اعتماد ابراز نگرانی کردند.

میربت‌خان منگل نماینده ولایت خوست در نشست مجلس گفت: تعدادی از نمایندگان افغان با وزرای پیشنهادی دولت در حال معامله هستند.

وی بدون نام بردن از فرد مشخصی در پارلمان اظهار داشت: برخی از این نمایندگان با وزرای پیشنهادی اشرف غنی توافق کرده‌اند که در صورت کسب رای اعتماد برخی از وابستگان آنها را در ریاست‌های وزارتخانه مورد نظر استخدام کنند.

منگل از هیئت اداری پارلمان افغانستان خواست تا به این موضوع رسیدگی کند.

حسین ناصری عضو دیگر پارلمان افغانستان نیز ضمن تائید این مسئله تاکید کرد که نام طرف اتهام و وزرای پیشنهادی معامله‌گر اعلام شود زیرا موجب بدنامی پارلمان خواهد شد.

وی در ادامه تصریح کرد: هر بار که وزرای پیشنهادی جدید به پارلمان معرفی می‌شوند اتهاماتی از معامله‌گری پنهانی برخی از نمایندگان نیز مطرح می‌شود اما این موضوع باید روشن شود.

به گفته این نماینده پارلمان افغانستان برخی از اعضای این مجلس در ازای رای اعتمادشان درخواست‌هایی از وزرای پیشنهادی دارند اما حکومت باید در این مورد شفاف سازی کند.

ناصری اظهار داشت که قبل از این نیز اتهاماتی مطرح شده بود اما به آن رسیدگی صورت نگرفت.

پارلمان افغانستان همواره از حکومت وحدت ملی بخاطر گماشتن سرپرست در راس وزارتخانه‌ها انتقاد کرده است.

اخیرا حکومت وحدت ملی  قرار است هشت وزیر پیشنهادی جدید را به پارلمان معرفی کند که تعدادی از آنها در حال حاضر به عنوان سرپرست وزارتخانه مشغول به کار هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *