• انتشار: ۱۴ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۱۲ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر یک
  • کدخبر: 10285
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10285

مطابق دستور قرآن و پیامبر، ما حق نداریم به باورهای دیگر توهین کنیم

نعمت الله غفاری عضو مجلس نمایندگان و رئیس دارلانشای شورای عالی تنظیم امور دینی گفت: هدف این سیمینار یاد کردن از بزرگترین نعمت الهی برای بشریت(حضرت محمد) است.

به مناسبت سالروز میلاد پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی(ص) و امام جعفر صادق(ع) سیمینارعلمی – فرهنگی تحت عنوان “ندای رحمت” امروز از سوی “شورای عالی تنظیم امور دینی افغانستان” برگزار شد.

سخنرانان این سیمینار وجود پیامبر بزرگ اسلام (ص) را رحمت برای بشریت  و محور اخوت اسلامی خوانده و بر الگوگیری از رفتار و گفتار آن حضرت(ص) تاکید کردند.

نعمت الله غفاری عضو مجلس نمایندگان و رئیس دارلانشای شورای عالی تنظیم امور دینی گفت: هدف این سیمینار یاد کردن از بزرگترین نعمت الهی برای بشریت(حضرت محمد) است.

وی با بیان اینکه محبت پیامبر و اهل بیت آن حضرت جز ایمان است گفت: با چنین سیمینارها می توان این محبت را عمق بخشید.

این عضو مجلس نمایندگان بر الگوگیری از گفتار و رفتار پیامبر تاکید کرده گفت: مطابق هدایت قرآن پیامبر بزرگ اسلام بهترین الگوی در همه عرصه های زندگی  برای بشریت است.

وی افزود: پیامبر اسلام (ص) با اخلاق فردی، خانوادگی و اجتماعی، مردم ذلیل  و وحشی عرب را به اوج عزت و اقتدار رساند.

غفاری با بیان اینکه پیامبر محور اخوت اسلامی است گفت: مطابق دستور قرآن و پیامبر ما حق نداریم حتی به غیر از اسلام توهین کنیم.

فیاض ارزگانی مشاور دولت درامور پارلمانی گفت: انسان با داشتن عقل، اراده و آزادی کرامت دارد و نقص این کرامت ممنوع است.

ارزگانی با بیان اینکه حیات حق هرانسان است گفت: جدا از تقوا هرانسان حق حیات دارد و این حق حیات ناشی از کرامت انسانی است.

وی افزود: “حیات جمعی بستگی به عدالت دارد و خواستن و تامین عدالت هم کار دشواری است اجرای عدالت هم سخت از خواستن عدالت است”.

ارزگانی گفت: هدف اصلی رسالت پیامبر بزرگ اسلام این است که عدالت تامین شده و کرامت انسانی زیر پا نشوند.

آقای ارزگانی با بیان اینکه امروز اخوت اسلامی نیاز مبرم جامعه ما است گفت: اخوت درسایه عدالت واحترام به کرامت انسانی تامین و حفظ می شود.

مولوی ابراهیمی معاون شورای اخوت اسلامی افغانستان گفت:” میلاد پیامبراسلام انفجار نور در جامعه بشریت بود و این میلاد جز رحمت برای بشریت چیز دیگر نیست”.

مولوی ابراهیمی گفت: امروز دشمنان اسلام به سه هدف میان امت اسلامی اختلاف اندازی می کنند، فایده اقتصادی، هراس از اتحاد امت اسلامی و جلوگیری از اختلافات درونی خویش، از اهداف اختلاف اندازی دشمن در میان امت اسلامی می باشد.

وی تاکید کرد که این دسیسه ها با الگوگیری از رفتار و گفتار پیامبر بزرگ اسلام(ص) خنثی می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *