• انتشار: ۴ میزان ۱۳۹۷
  • ساعت: ۵:۴۳ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 21180
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=21180

مشاور امنیت ملی خواستار قطع حمایت مالی و تسلیحاتی از گروه های تروریستی در این کشور شد

حمدالله محب، مشاور امنیت ملی در نخستین نشست گفتگوی امنیتی منطقه ای که صبح امروز چهارشنبه در تهران برگزار شد، خواستار قطع حمایت های مالی و تسلیحاتی از گروه های تروریستی گردیده است.

به گزارش برچی نیوز، حمدالله محب، مشاور امنیت ملی ریاست جمهوری افغانستان در نخستین نشست گفتگوی امنیتی منطقه ای که صبح امروز چهارشنبه(۴ میزان) در تهران برگزار شد، خواستار قطع حمایت های مالی و تسلیحاتی از گروه های تروریستی گردیده است.

وی افزوده، تا زمانی که گروه های تروریستی در افغانستان از حمایت مالی و تسلیحاتی خارجی برخوردارند، امکان مقابله موثر با آن ها وجود ندارد.

«محب» با تاکید بر ضرورت تداوم برگزاری نشست هایی از این دست خاطرنشان ساخته:  ایجاد کارگروه مشترک برای دستیابی به سازوکارهای منطقه ای برای مقابله با تهدیدات ناشی از تروریسم، از الزاماتی است که باید  از سوی مقامات امنیتی کشورهای منطقه مورد توجه و اقدام قرار بگیرد.

این در حالی است که علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نیز در این نشست، خواستار قطع مسیرهای تامین مالی تروریست ها و استفاده از ظرفیت های اطلاعاتی و امنیتی مشترک برای ایجاد هم افزایی و اثرگذاری بیشتر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *