• انتشار: ۲۲ سرطان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۵:۰۹ ب.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 6052
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=6052

مشارکت عربستان در تامین هزینه دیوار مکزیک

با توجه به مقاومت دموکراتها ترامپ مجبور شده است که با عربستان سعودی جهت سرمایه گذاری و تهیه بودجه لازم برای پرداخت هزینه ساخت و ساز مشارکت نماید.

بر اساس گزارش گاردین، دکتر ابراهیم بن عبدالعزیز بن عبدالله العساف، وزیر دارایی کشور عربستان در حاشیه اجلاس G20 در هامبورگ در روز جمعه گفت:” در جلسه ای که به درخواست ترامپ انجام شد، عربستان اعلام آمادگی کرد که در اجرای دیوار مرزی مکزیک سرمایه گذاری نماید. عربستان آمادگی دارد در هزینه احداث دیوار مرزی مکزیک-آمریکا در قالب شرکت سرمایه گذاری مشارکت نماید.”
ترامپ علنی از طرح هایش برای فنس کشی مرز مکزیک صحبت می کند و همزمان سعی می کند به دموکراتهای کنگره برای تصویب بودجه دیوار مرزی در قانون اساسی فشار بیاورد.
طبق گزارش، ترامپ و جمهوریخواهان مجلس نمایندگان برنامه هایی طراحی می کردند برای تامین هزینه دیوار مرزی ۳۰ فوتی (ارتفاع) از طریق قانونی که برای بیش از ۷۰۰ مایل مانع در امتداد مرز جنوبی ایالات متحده آمریکا ارایه شد و در سال ۲۰۰۶ توسط جورج بوش تصویب شد.
وی برای محدود کردن مهاجرت غیر قانونی در صدد ساخت دیواری است که هزینه آن بیش از ۱۵میلیارد دلار تخمین زده شده است.

این را هم بخوانید:  نشست ترکیه؛ رابطۀ مستقیمی با تفاهم امریکا و روسیه دارد

با توجه به مقاومت دموکراتها ترامپ مجبور شده است که با عربستان سعودی جهت سرمایه گذاری و تهیه بودجه لازم برای پرداخت هزینه ساخت و ساز مشارکت نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *