• انتشار: ۲۳ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۴:۰۰ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 17412
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=17412

مسلمیار: اعلامیه نشست اندونزیا بی جان بود/علیه جنگ در افغانستان فتوا صادر نشد

مجلس سنا می‌گوید، برخلاف توقع در نشست علمای دینی سه کشور در اندونیزیا درباره حرام دانستن جنگ در افغانستان فتوا صادر نگردید.

مجلس سنا می‌گوید، برخلاف توقع در نشست علمای دینی سه کشور در اندونیزیا درباره حرام دانستن جنگ در افغانستان فتوا صادر نگردید.

مجلس سنای افغانستان هر چند نشست علمای دینی سه کشور در اندونیزیا را مهم و تاثیر گذار می‌داند، اما می‌گوید که در این نشست باید برخلاف جنگ جاری در این کشور فتوا صادر می‌شد.

بحث‌های اعضای این مجلس در نشست عمومی روز یکشنبه به نشست علمای دینی افغانستان، پاکستان و اندونیزیا متمرکز بود و آنان گفتند که حرام دانستن جنگ جاری افغانستان از سوی علمای دینی سه کشور سبب کاهش جنگ در این کشور می‌گردید.

فضل هادی مسلمیار رئیس مجلس سنا نیز نظر مشابه دارد و ابراز امیدواری کرد که در نشست علمای دینی کشورهای اسلامی در عربستان سعودی برضد جنگ در افغانستان فتوا صادر گردد.

وی گفت: “کاش علمای سه کشور برضد جنگ افغانستان و جنگ میان مسلمانان فتوای مشترک صادر می‌کردند حالا انتظار ما به کنفرانس جده است، کنفرانس جده بزرگتر خواهد بود و توقع داریم که فتوا صادر شود تا مشکلات مردم افغانستان حل و در این کشور صلح بیاید”.

نشست علمای دینی افغانستان، پاکستان و اندونیزیا به روز جمعه در شهر بوگور اندونیزیا برگزار گردید.

در قطعنامه علمای دینی سه کشور حملات انتحاری در افغانستان حرام خوانده شده و آمده است که مخالفت با صلح مخالفت با احکام الهی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *