• انتشار: ۲۴ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۳:۵۷ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 20733
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20733

مسدود شدن دفاتر کمیسیون مستقل انتخابات در چند ولایت کشور

هواداران ایتلاف ملی افغانستان دفاتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در قندهار و هرات را بستند. گزارش‌ها از بسته شدن دفتر ولایتی بلخ نیز وجود دارد.

هواداران ایتلاف ملی افغانستان دفاتر ولایتی کمیسیون مستقل انتخابات در قندهار و هرات را بستند. گزارش‌ها از بسته شدن دفتر ولایتی بلخ نیز وجود دارد.

تغییر نظام انتخابات، کاربرد سیستم بایومتریک در این روند، و حق نظارت حزب ها از خواست های احزاب است که از سویحکومت رد شده و تطبیق برخی آن را در زمان کم غیرممکن خوانده است.

ایتلاف ملی افغانستان در اعتراض به اینکه در انتخابات پیش‌رو، کمیسیون های مربوطه و حکومت شفافیت این روند را تظمین نمی کنند، این تصمیم را گرفته اند.

پیش از این احزاب و ایتلاف ملی هشدار داده بود که اگر خواست های آنان مد نظر گرفته نشود، آنان مانع برگزاری انتخابات خواهند شد.

بر بنیاد گزارش‌ها، در ولایت های ننگرهار و پنج ولایت دیگر نیز چنین اعتراض های راه اندازی شده و ممکن است دفترهای کمیسیون بسته شوند.

گفته می شود که این ایتلاف تصمیم دارد که دفترهاى کمیسیون انتخابات را در ٢٠ ولایت کشور بسته کند.

این را هم بخوانید:  از دروغ های شاخدار غنی تا چرند گویی های محب

شاه حسین مرتضوی معاون سخنگوی ریاست جمهوری بستن دفترهای ولایتی را سبوتاژ روند انتخابات دانسته و به گونه ی آن را همسویی با طالبان عنوان کرده است.

ایتلاف ملی افغانستان متشکل از احزاب و رهبران جهادی است که بیشتر مخالف حکومت وحدت ملی اند و همواره از حکومت انتقاد کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *