• انتشار: ۲۲ جدی ۱۳۹۷
  • ساعت: ۶:۴۷ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 25838
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=25838

مستقر شدن نیروهای ویژۀ پولیس برای خلع سلاح افراد غیردولتی در شهر کابل

وزارت داخله کشور به نیروهای ویژۀ پولیس دستور داده تا به منظور حمایت و پشتیبانی از پولیس کابل برای خلع سلاح افراد غیر دولتی در نقاط مختلف شهر مستقر شوند.

وزارت داخله کشور به نیروهای ویژۀ پولیس دستور داده تا به منظور حمایت و پشتیبانی از پولیس کابل برای خلع سلاح افراد غیر دولتی در نقاط مختلف شهر مستقر شوند.

به گزارش برچی نیوز ؛در خبرنامه وزارت داخله کشور که امروز (۲۲ جدی ۱۳۹۷ ) منتشر شده آمده برای جلوگیری از استفاده جنگ افزارهای “نیمه ثقیل” از سوی افراد مسلح غیردولتی نیروهای ویژۀ پولیس در نقاط مختلف شهر کابل به حالت آماده باش در آمده اند.

همچنین این نیروه های خاص پولیس به دنبال حمایت از پولیس کابل در نقاط مختلف شهر احضار شده اند تا در صورت عدم پیروی و اطاعت از دستورات پولیس این نیروهای خاص به پلیس کمک کنند تا افراد متذکره را خلع سلاح و با آنها برخورد جدی نمایند.

این وزارت،چندی پیش هم هشدار داده بود که هیج فرد غیر دولتی اجازه ندارد تا برای (محافظت و بدرقه) از جنگ افزارهای نیمه ثقیل استفاده کند.

محافظین شخصیت های خارج از ارگان های دفاعی و امنیتی اجازه استفاده از سلاح های نیمه ثقیل چون “راکت،پیکا و دهشکه” را برای محافظت و بدرقه ندارند.

این وزارت نیز تصریح کرد “شخصیت های غیردولتی خارج از ارگانهای مسلح یعنی (وزارت دفاع ملی، وزارت امور داخله و ریاست عمومی امنیت ملی) حق ندارند محافظین خود را در بادی موترهای پیکپ، دادسن، رنجر و یا هم نوع آن انتقال دهند”.

اکنون، این وزارت می‌گوید که اکثر آن ها به پولیس مراجعه نموده‌اند و در حال تصفیه حساب‌های شان با بخش‌های ضد جرایم وزارت امورداخله می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *