• انتشار: ۲۲ جدی ۱۳۹۵
  • ساعت: ۴:۳۰ ب.ظ
  • سرویس: امنیتی
  • کدخبر: 303
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=303

مسئول اساسی کشتارها سران حکومت است

داکتر رمضان بشردوست عضو مجلس نمایندگان امروز چهارشنبه ۲۲جدی ۱۳۹۵ در صحن علنی مجلس گفت: محکوم کردن، اشک تمساح ریختن، احساس همدردی و همبستگی کردن این خود یک نوع دوباره کشتن کشته شدگان است.

امروز مجلس نمایندگان رنگ و بوی دیگری داشت و گفته می شود که حدود یک‌صد تن از افراد اداری و محافظان وکلا و نگهبانان مجلس در میان کشته و زخمی‌ها هستند.

جلسه علنی مجلس نمایندگان برخلاف روزهای دیگر، امروز کاملا موضع شفاف و روشنی درباره وزیر دفاع و وزیر داخله و رییس امنیت ملی داشتند و تقریبا همه وکلا بر عزل و استعفا و برکناری این سران امنیتی تاکید ورزیدند.

داکتر رمضان بشردوست عضو مجلس نمایندگان امروز چهارشنبه ۲۲جدی ۱۳۹۵ در صحن علنی مجلس گفت: محکوم کردن، اشک تمساح ریختن، احساس همدردی و همبستگی کردن این خود یک نوع دوباره کشتن کشته شدگان است.

وی گفت: در یک روز در بیست و یک جدی ۱۳۹۵ در قندهار در مهمانخانه والی در مبل مهمان‌خانه مواد منفجره جابجا می شود نه کشته و چندتا زخمی من جمله والی می دهد. در همین روز در یک حمله انتحاری در یک روز ده کشته و شهید و ده زخمی می دهیم. در یک روز در حوالی پارلمان بیش از شصت کشته و زخمی می دهیم و در عین حال اعلام کرده اند که در جاهای دیگر هم چنین اتفاقاتی رخ داده است.

آقای بشردوست تصریح کرد:‌ چه کسی مسوول این ناامنی ها است؟ آیا آخوندزاده مسوول این کشتارها است؟ آن خانواده شهید هیچگونه وعده ای از آخوندزاده داشته است که امنیت آنها به خطر نمی افتد! آیا البغدادی مسوول است؟ او هم هیچ وعده ای به مردم افغانستان و خانواده شهدا نداده بود که ما شما را نمی کشیم. آنها اعلام کرده بودند که ما مردم را می کشیم. مسوول اساسی و اصلی این قتل ها ع و غ هستند، نماینده های پارلمان هستند.

وی افزود: وقتی حکومت یک انجینیر ساختمانی را رییس عمومی امنیت تعیین می کند، چگونه توقع دارد که وی کارش را خوب انجام دهد و امنیت را تامین کند. همچنان یک فرد بیسواد را که یک روز سواد آکادمیک در پولیس را نداشته وزیر داخله تعیین می کند، چطور توقع امنیت دارد. وزیر دفاع را که در روز روشن می خوابد و هیچگونه تخصصی ندارد و در هر دسترخوانی از فساد شریک بوده وزیر دفاع تعیین می کند چطور انتظار داریم که امنیت در کشور برقرار و ایجاد شود.

بشردوست گفت: پیشنهاد می کنم که مطابق با ماده ۶۹ قانون اساسی اگر واقعا نماینده مردم هستیم اشرف غنی و عبدالله را به عنوان اتهام در پارلمان بخواهیم. این پیشنهاد را روی میز می گذارم و هر کسی که واقعا نماینده مردم است و به فکر این مردم است آن را امضا کند. در غیر این صورت حرف های آنان خاک به چشم مردم انداختن است. چرا که خیانت ملی ع و غ امروز به روشنی روز است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *