• انتشار: ۲۶ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۲:۵۱ ب.ظ
  • سرویس: اجتماع
  • کدخبر: 17532
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=17532

مرکز تماس با دهقانان به زودی به فعالیت آغاز می‌کند

نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، امروز از مرکز تماس با دهقانان در این وزارت بازدید کرد و به مسوولین مربوطه هدایت داد تا این به مرکز به زودی به فعالیت آغاز کند.

نصیراحمد درانی وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، امروز از مرکز تماس با دهقانان در این وزارت بازدید کرد و به مسوولین مربوطه هدایت داد تا این به مرکز به زودی به فعالیت آغاز کند.

مرکز تماس با دهقانان به منظور ایجاد سهولت برای دهقانان توسط وزارت زراعت ایجاد شده و قرار است تا دو هفته‌ی دیگر فعالیت‌های آزمایشی آن آغاز شود.

مرکز تماس با دهقانان زیر چتر ریاست عمومی ترویج وزارت زراعت به منظور ترویج زراعت الکترونیک ایجاد شده تا دهقانان با تماس به متخصصان در این مرکز، مشکلات‌شان را مطرح و راه‌‌های حل شان را دریافت کنند. در این مرکز متخصصین وزارت زراعت حضور دارند و دهقانان می‌‌توانند با استفاده از شماره‌های تماس رایگان با این مختصصان در تماس شده و راه‌های حل مشکلات‌ خود را دریابند.

در مرکز تماس با دهقانان ۱۷ تن از کارمندان با تجربه و مسلکی استخدام شده‌اند که ۱۵ نفر شان مسوول پاسخ‌دهی تماس‌گیرنده‌گان اند.

این را هم بخوانید:  تیم «تشریک مساعی» با هدف انتقاد از عملکردهای غیرقانونی «حکومت» تشکیل شد

با شروع تماس‌ها به این مرکز، هزاران تن از دهقانان و شهروندان می‌توانند مشکلات‌شان را در میان بگذارند و درخواست حل مشکل کنند. در حال حاضر کارمندان این بخش ۱۲هزار پرسش و پاسخ را آماده کرده‌اند تا با شروع کار آن، هنگام تماس شهروندان و دهقانان به آن پاسخ دهند.

دهقانان می‌توانند با تماس به این مرکز در موارد پیش‌بینی آب و هوا، ارسال پیام توسط موبایل، معلومات‌دهی در مورد بازار محصولات و ضبط صدای دهقانان، پرسش‌های‌شان را مطرح کنند. افراد مسلکی موظف به ارایه‌ی پاسخ به آنان اند. در صورتی که کارمندان این بخش نتوانند به سوالات مطرح شده پاسخ بدهند، به متخصصان و مشاوران همان بخش راجع می‌شوند تا پاسخ به صورت مسلکی در مدت کوتاهی ارایه شود.

نصیراحمد درانی هنگام بازدید از مرکز تماس با دهقانان، تاکید کرد که به منظور رسیدگی به مشکلات دهقانان، این مرکز زودتر فعال شود.

آقای درانی هم‌چنین از استدیو رادیو و کتاب‌خانه دیجیتالی وزارت زراعت نیز بازدید کرد. وزارت زراعت در نظر دارد تا یک شبکه‌ی رادیویی را به منظور تبلیغ فعالیت‌های ترویجی ایجاد کند.

این را هم بخوانید:  سی سالگی خروج قشون سرخ از افغانستان و زمزمه یک خروج دیگر

هم‌چنین وزارت زراعت، آبیاری و مالداری یک کتاب‌خانه دیجیتالی مدرن نیز ایجاد کرده است. این کتاب‌خانه مدرن می‌تواند مورد استفاده‌ی متخصصان، پژوهشگران، استادان و محصلین در عرصه‌های مختلف زراعت، آبیاری و مالداری قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *