• انتشار: ۱۴ اسد ۱۳۹۷
  • ساعت: ۳:۲۱ ب.ظ
  • سرویس: اجتماع
  • کدخبر: 19604
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=19604

مراکز تعلیمات تخنیکی و مسلکی در ۱۹ ولایت با نبود معلم زن مواجه شد

مسوولان اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی می‌گویند که در مراکز مربوط به این اداره در ۱۹ ولایت کشور، حتی یک معلم زن وجود ندارد.

مسوولان اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی می‌گویند که در مراکز مربوط به این اداره در ۱۹ ولایت کشور، حتی یک معلم زن وجود ندارد.

اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی امروز یکشنبه (۱۴ اسد) دومین گزارش خود از وضعیت موجود تعلیمات تخنیکی و مسلکی در کشور را منتشر کرد.

براساس این گزارش، مراکز تعلیمات تخنیکی و مسلکی در سراسر کشور با مشکلاتی چون متون فرسوده تعلیمی، کمبود اساتید زن، بی علاقگی جوانان به ویژه دختران برای ورود به این مراکز، کمبود زیر بناها به شمول ساختمان ها و تجهیزات آموزش عملی روبرو اند.

براساس این گزارش، براساس سروی که در اواخر سال ۹۵ از وضعیت تعلیمات تخنیکی ومسلکی در کشور صورت گرفته، این مراکز در ۱۹ ولایت کشور هیچ معلم زن ندارند.

همچنان برمبنای این گزارش از دید زیر بنا نیز مراکز تعلیمات تخنیکی و مسلکی با مشکلات جدی روبرو است طوری که نزدیک به دو سوم این مراکز از زیر بناهای مستقل و تجهیزات درسی کافی برخوردار نیستند.

ندیمه سحر رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی همزمان با ارائه شاخص‌های عمده این گزارش بیان داشت که جمع آوری معلومات و تحلیل وضعیت تعلیمات تخنیکی و مسلکی اولین گامی بود که پس از مستقل شدن این اداره برداشته شده است.

خانم سحر گفت در دومین مرحله روی وضعیت اجتماعی و جغرافیایی ولایات مطالعه صورت گرفته و نیازمندی‌ها روی تعلیمات تخنیکی و مسلکی براساس وضعیت عینی ولایات اولویت بندی خواهد شد.

وی گفت، در گام سوم و چهارم نصاب تعلیمی و ظرفیت استادان مراکز تعلیمات مسلکی ارزیابی شده و برای رفع کاستی‌ها گام‌های عملی برداشته می‌شود.

رییس اداره تعلیمات تخنیکی و مسلکی عملی شدن مراحل یاد شده در انکشاف مراکز مربوط به این اداره را ضرورتی خواند که در همکاری با یونسکو، بانک جهانی و موسسه G.I.Z به پیش برده شده و تغییرات اساسی در بازارکار کشور به میان خواهد آورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *