• انتشار: ۲۸ جدی ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۰:۳۹ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 11224
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=11224

مذاکرات با طالبان در استانبول ترکیه تکرار افتضاح گذشته و خنده آورتر است

معلومات که به من از چندین منبع با دسترسی مستقیم رسیده است حکایت از آن دارد که مذاکرات با طالبان در استانبول ترکیه تکرار افتضاح گذشته و خنده آورتر است.

معلومات که به من از چندین منبع با دسترسی مستقیم رسیده است حکایت از آن دارد که مذاکرات با طالبان در استانبول ترکیه تکرار افتضاح گذشته و خنده آورتر است.

ملا رووف که خودش را نماینده طالبان می نامد قبلا با حزب اسلامی بوده و پس از سال ۲۰۰۳ بدینسو دیگر هیچ فعالیتی نداشته است. او تکیلف چربی خون و شکر دارد و مذاکرات برایش بهانه ای برای تداوی مفت است. یکی دیگر از طالبان تخیلی شخصی است که در پشاور موتر فروشی دارد و او نیز مربوط حزب اسلامی است. گروه حکمتیار بخاطر جلب توجه منابعی که برای به اصطلاح روند صلح پول در اختیار دارند این درامه را توسط اقای جریر سازمان داده است. یعنی تمامی کسانیکه در دو طرف میز نشسته بودند بیشتر نماینده گی از ای اس آی میکردند تا از کدام گروه و جناح در طالبان . با مطلع شدن ازین افتضاح محمد اشرف غنی رییس جمهور افغانستان به سخنگویان دولت هدایت میدهد که نقش دولت را تکذیب و رد نمایند. این درحالیست که اقای جریر قبل از رفتن به ترکیه مسایل را با آقای خلیلی رییس شورای صلح در میان گذاشته بود. از اینکه اقای خلیلی از تشکیلات طالبان اطلاعات در اختیار ندارد به اسانی در گرداب یک بازی کوچک تجارتی – استخباراتی گیر افتاده است. این افتضاح حتی در میان شورای عالی صلح به یک تمسخر مبدل شده است. (از ترکاری فروش تا موتر فروش دنبال صلح تخیلی)

این را هم بخوانید:  هند: پاکستان را در جهان منزوی می سازیم

امرالله صالح

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *