• انتشار: ۶ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱۱:۱۴ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 14669
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14669
وزیر دفاع آلمان:

مدت حضور نیروهای آلمانی در افغانستان به شرایط این کشور بستگی دارد

اورزولا فن درلاین؛ وزیر دفاع آلمان در جریان سفر دو روزه‌اش به افغانستان اذعان کرد که افغانستان هنوز آماده نیست تا مسؤولیت تأمین امنیت خود را بر عهده بگیرد.

او همچنین به نیروهای آلمانی مستقر در افغانستان گفته که آنها برای یک ماموریت طولانی در این کشور آمادگی بگیرند.

سفر وزیر دفاع آلمان به دنبال توافق پارلمان این کشور برای افزایش نیروهایش در افغانستان از ۹۸۰ به ۱۳۰۰ نفر صورت گرفته است.

وزارت دفاع آلمان گفته که نیروهای تازه‌نفس آلمانی در افغانستان مسؤولیت حفاظت از سربازان دیگر آلمانی را خواهند داشت که مشغول آموزش و مشورت‌دهی به نیروهای امنیتی افغانستان هستند.

خانم فن‌درلاین با بیان اینکه طول ماموریت سربازان این کشور در افغانستان بستگی به بهبود وضعیت دارد، افزود که “ما نیاز به صبر و توانایی برای ادامه حضور داریم”.

این ششمین بازدید این وزیر دفاع آلمان از افغانستان است.

صفحه توییتری بخش آلمان ناتو از سفر خانم فن‌درلاین به مزار شریف در شمال افغانستان در جایی که نیروهای آلمان مستقر هستند، خبر داده و نوشته است که هدف این سفر وزیر دفاع آلمان افزایش نیروها، حفاظت آنها و روند صلح در افغانستان است.

این را هم بخوانید:  سفیر روسیه: اشرف غنی طوری برخورد می‌کنند، انگار صلح نیاز روسیه و امریکا است

حدود یکسال پیش، آنگلا مرکل؛ صدراعظم آلمان ضمن تأکید بر ادامه حمایت از مأموریت غیر رزمی ناتو در شمال افغانستان گفته بود که دولت آلمان در نظر ندارد نیروهای بیشتری به افغانستان اعزام کند؛ اما حالا با روی کار آمدن دولت جدید آلمان که خانم مرکل آن را رهبری می‌کند، آلمان در نظر دارد تا بودجه نظامی خود را در چهار سال آینده حدود ۱۲ میلیارد دالر افزایش دهد.

نیروهای آلمانی در چارچوب ماموریت ناتو در افغانستان فعالیت دارند و آنها بیشتر در ولایت بلخ در شمال افغانستان حضور دارند.

ناتو که در حال حاضر ۱۳ هزار نیرو در افغانستان دارد، ماموریت رزمی خود را از ابتدای جنوری ۲۰۱۵ پایان داد و پس از آن وظیفه اصلی آن آموزش و مشورت‌دهی به نیروهای امنیتی افغانستان بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *