• انتشار: ۲۰ اسد ۱۳۹۷
  • ساعت: ۳:۴۷ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 19782
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=19782

محقق: حکومت با تروریستان داعشی به گونه قاچاقی همکاری می کند

معاون دوم ریاست اجرایی، جنگ در ولایت غزنی را ظالمانه خوانده و گفت که حکومت به‌جای نجات سربازانش، تجهیز و کمک‌ به آن‌ها، با داعش همکاری می‌کند

معاون دوم ریاست اجرایی، جنگ در ولایت غزنی را ظالمانه خوانده و گفت که حکومت به‌جای نجات سربازانش، تجهیز و کمک‌ به آن‌ها، با داعش همکاری می‌کند

محمدمحقق، معاون دوم ریاست اجرایی گفت: «مساله‌ی همکاری با داعش را نه پارلمان تصویب کرده است و نه شورای امنیت، و در کابینه هم مطرح نشده است. به گونه‌یی همکاری [حکومت با طالبان] قاچاق‌گونه است.»

از سویی‌، معاون دوم ریاست اجرایی از گروه طالبان نیز خواست که در آستانه‌ی عید قربان و روند گفت‌وگوهای صلح بین افغانی، دست از جنگ بردارند.

در همین حال محمد رادمنش، سرپرست دفتر رسانه‌های وزارت دفاع ملی می گوید: « اصولن، کسانی که به اثر حمله‌های نیروهای دفاعی در جوزجان تسلیم شدند را باید یک جایی می‌بردیم. ما آن ها را به دولت سپردیم. فعلن نیز قانون‌های جمهوری اسلامی افغانستان را بر کسانی که از نگاه جنگی جرمی مرتکب شده باشند، اجرا می‌کنیم.»

چندی پیش، بیشتر از ۲۰۰ عضو گروه داعش به شمول حبیب‌الرحمان، رهبر این گروه در ولایت جوزجان، پس از نبردهای سنگین با طالبان به نیروهای دولتی تسلیم شدند و گفتند که دولت به آن‌ها وعده داده است که آن ها را در پیوند به عملکردهای گذشته‌ی شان مجازات نمی‌کند.

این را هم بخوانید:  پتکه پنجشیری؛ اشرا‌فیت سیاسی، ادبیات قومی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *