• انتشار: ۱۳ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۴:۳۲ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 13344
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13344

محقق:آنقدر “هزاره” “هزاره” بگویید تا دیگر هزاره بودن در این سرزمین جرم نباشد!

معاون دوم ریاست اجراییه خاطرنشان کرد: “مزاری می‌گفت این‌قدر هزاره بگویید که دیگر هزاره بودن در این سرزمین جرم نباشد”.

رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان اعلام کرد در برابر ظلم داعش ایستاده هستیم و این ایستادگی ما در دوران جهاد و مقاومت تجربه شده است.

محمد محقق، رهبر حزب وحدت اسلامی مردم  افغانستان در بیست و سومین سالگرد شهادت شهید مزاری در مزارشریف، گفت: شهید مزاری با مظاهر حکومت‌های استبدادی مبارزه داشت، با تبعیض مبارزه می‌کرد و مردم را به وحدت و برادری دعوت می‌نمود.

وی افزود: “مزاری روحیه زنده بودن و بالا رفتن را به مردم یاد داد. او می‌گفت استفاده از زور و سلاح به درد جامعه نمی‌خورد”.

آقای محقق تصریح کرد: “کسانی که دست‌شان به خون مزاری آلوده بود، روز خوش ندیدند”.

وی در عین حال در مورد وضعیت کشور، این سوال را مطرح کرد که “چرا امروز ملت ما از مملکت‌شان گریزان اند؟” او در پاسخ گفت: “امروز مردم در این وطن احساس عزت نمی‌کنند!”

رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان در مورد فعالیت‌های داعش در کشور گفت که از درزآب جوزجان تا وردوج بدخشان ظلم داعش جریان دارد.

وی افزود که گروه داعش تنها ۱۶ عملیات علیه هزاره‌ها و شیعیان انجام داده، اما تأکید کرد که ما در برابر ظلم داعش ایستاده هستیم و این ایستادگی ما در دوران جهاد و مقاومت تجربه شده است.

آقای محقق در عین حال به نوعی در پاسخ به این گفته عطامحمد نور که گفت “چرا وزارت مخابرات به آقای محقق داده نمی‌شود؟”، خاطرنشان کرد که “ما در تصمیم‌های مملکت شریک بوده و در قدرت شریک هستیم”.

انتهای خبر/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *