• انتشار: ۲۶ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۳:۲۰ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 10612
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10612

محافظان رییس جمهور به قانون و آزادی بیان باور ندارند

مسوولین نی یا حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان در واکنش به رفتار توهین آمیز محافظان ریاست جمهوری(PPS) در برابر خبرنگاران می گویند که محافظان رییس جمهور به آزادی بیان، حقوق بشر و قوانین بین المللی باور ندارند.

مسوولین نی یا حمایت کننده رسانه های آزاد افغانستان در واکنش به رفتار توهین آمیز محافظان ریاست جمهوری(PPS)  در برابر خبرنگاران می گویند که محافظان رییس جمهور به آزادی بیان، حقوق بشر و قوانین بین المللی باور ندارند.

دیروز خبرنگاران در وزارت تحصیلات عالی افغانستان با رفتار خشونت بار و توهین آمیز غیر منتظره محافظان بانوی اول مواجه شدند و برنامه خبری را تحریم کردند.

این اولین بار نیست که PPS یا محافظان ویژه ریاست جمهوری با خبرنگاران رفتار زشت انجام داده اند، سال قبل نیز این محافظان در ولایت بامیان خبرنگاران را مورد لت و کوب قرار دادند.

معاون وزارت تحصیلات عالی افغانستان می گوید از رفتارغیرمنتظره دیروز محافظان ریاست جمهوری شاکی بوده است.

مجیب خلوتگر رئیس اجرایی نی روز یکشنبه طی نشست خبری در کابل خواهان برکناری این محافظین شده و می گویند: اینها نه به خبرنگار احترام دارند و نه به حقوق بشر.

رئیس اجرایی “نی” می گوید: رئیس جمهور مجبور و مکلف است که این افراد را مورد پیگرد قانونی قرار داده و به سزای اعمال شان برسانند.

وی از رئیس جمهور خواست که افرادی را در قطعه محافظان ریاست جمهور استخدام کنند که با حقوق بشر، ارزشهای آزادی بیان و موازین و قوانین بین المللی آشنایی و به آن احترام داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *