• انتشار: ۱۱ حوت ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۰۳ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 1351
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1351

مجهزترین جزوتام امنیتی در حال فرو پاشی!

این ریاست در حدود سی و پنج هزار پرسونل دارد، در تمامی خطوط اول نبرد این نیروها پیشقدم هستند، از بدو تاسیس این قطعه به دلیل سوق و اداره خوب که وجود داشت،

ریاست امن و نظم عامه، یکی از مجهزترین قطعات در مربوطات وزارت داخله می باشد.

این ریاست در حدود سی و پنج هزار پرسونل دارد، در تمامی خطوط اول نبرد این نیروها پیشقدم هستند، از بدو تاسیس این قطعه به دلیل سوق و اداره خوب که وجود داشت، قوت های بین الملی علاقه‌ی زیاد به تجهیز ساختن این قطعه داشتند، در جلسات اضطراری که در مقر وزارت داخله برگزار می شد، هیچ ارگان امنیتی حاضر به دیسانت در مناطق سقوط یافته بدست طالبان و یا به شدت نا امن نبودند، اما فرمانده نیرو های امن و نظم عامه حاضر بود که در آن مناطق دیسانت شود.

از سقوط کندز گرفته و ده ها موارد دیگر وجود دارد که قطعات نظم عامه از خود شجاعت و شهامت نشان داده اند.

پس، از مشکلات که به فرمانده ازمری پیکان در قضیه پسرش به وجود آمد، ازمری پیکان به دلیل جرم که پسرش انجام داده بود برکنار شد، ریاست امن و نظم عامه مدتی بدون ریییس به سر می برد، پس از مدتی فتاح فروغ که در ریاست سرحدی ایفای وظیفه می کرد بحیث رئیس مقرر شد، از زمان که جنرال فتاح فروغ به این ریاست آمده است این قطعه به شدت در حالت بحرانی بسر می برد. در نتیجه‌ی تغییر و تبدیلی های سلیقه‌وی که صورت می گیرد، تلفات این نیروها به شکل سرسام آوری بالا رفته است. تنها در ۴٨ ساعت گذشته ٢۶ تن از این نیروها در جبهات مختلف شهید شده اند. تلفاتی که این نیرو ها به دلیل نبود سوق و اداره درست در استان های هلمند، کندهار و بغلان داشته این واحد مهم نظامی را به کشتارگاه سربازان ما مبدل ساخته است.

بناً اینک تقاضای جدی منسوبین این ریاست از رئیس جمهور و شورای امنیت ملی این است تا این فرد فاسد و ضعیف را هر چه زودتر برکنار کنند.

افغانستان در شرایط حساس و بحرانی قرار دارد و نیاز است که این ریاست از ورطه فروپاشی نجات داده شود و یک فرد مسلکی و شجاع در راس این ریاست مهم قرار گیرد. حفاظت ازین سرزمین در چنین شرایط بحرانی خیلی مهم و ضروری است. لذا دولت در صورتی که در کفش اش ریگ نداشته باشد، باید حساسیت ها را درک کند و هرچه عاجل اقدام کند!

از برگه‌ی سمیع دره‌ای

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *