• انتشار: ۱۲ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۵:۲۲ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 13257
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13257
رییس کمیسیون تقنین مجلس نمایندگان:

مجلس در تلاش است دست حکومت را از صدور فرمانهای غیر قانونی کوتاه کند

رییس کمیسیون تقنین مجلس نمایندگان گفت که حکومت در زمانی فرمان‌های تقنینی صادر کرده که قانون برحال موجود بوده از همین رو مجلس نمایندگان روی طرحی کار می‌کند که دست حکومت را از صدور فرمان‌های غیرقانونی کوتاه کند.

شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری، امروز شنبه (۱۲ حوت) گفت که در سه سال گذشته صد قانون و مقرره نهایی شده است.

آقای مرتضوی در صفحه فیسبوکش نوشته:”هر سال صد قانون و مقرره نهایی شده است. رییس جمهور در آغاز نشست کابینه از استاد دانش، وزارت عدلیه و کمیته تقنین بابت نهایی سازی ٣٠٠ قانون و مقرره طی سه سال تشکری کرد”.

در همین حال باورها بر این است که حکومت با اعلام این گونه آمارها تلاش دارد که ذهنیت‌های منفی را نسبت به قانون شکنی رهبران حکومت تغییر دهد.

قاضی نذیراحمد حنفی، رییس کمیسیون تقنین مجلس نمایندگان به خبرگزاری جمهور گفت که حکومت ممکن است در طول یک سال صد قانون و مسوده را طرح ریزی کرده باشد، اما در نهایی و عملی سازی قوانینی که مورد تصویب شورای ملی قرار می‌گیرد دستاوردی ندارد.

آقای حنفی بیان داشت که مجلس نمایندگان در پنج سال گذشته بیش از صد قانون را تصویب کرده است که در تاریخ پارلمان کشور بی‌سابقه بوده است.

این را هم بخوانید:  هند: پاکستان را در جهان منزوی می سازیم

این عضو مجلس نمایندگان خاطر نشان ساخت که حکومت در دو  سال اخیر به جای طرح قوانین، بیشترین فرمان را برای تایید به مجلس نمایندگان فرستاده است که این امر نشان دهنده کارهای غیرقانونی حکومت است.

رییس کمیسیون تقنین مجلس نمایندگان افزود که حکومت در زمانی فرمان‌های تقنینی صادر کرده که قانون برحال موجود بوده که از همین رو مجلس نمایندگان روی طرحی کار می‌کند که دست حکومت را از صدور فرمان‌های غیرقانونی کوتاه کند.

آقای حنفی افزود که مجلس نمایندگان در یک سال گذشته، بیشترین فرمان‌های تقنینی رییس جمهور را رد کرده است و به دنبال این موضوع، می توان ادعای مقام‌های حکومتی را نسبت به نهایی سازی صدها قوانین نادرست عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *