• انتشار: ۶ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۰:۰۰ ق.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 650
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=650

متحدان غربی به حضور پررنگ در افغانستان ادامه خواهند داد

دومینیک جرمی سفیر بریتانیا در افغانستان در رابطه با رویکرد دولت جدید امریکا گفت: نمی‌دانم که رویکرد ترامپ در قبال افغانستان چگونه خواهد بود ولی مطمئن هستم که امریکا با همراهی بریتانیا و مابقی جامعه جهانی بار دیگر حمایت قاطع خود را از افغانستان علاوه بر سال جاری بلکه برای میان مدت نیز ادامه می‌دهد.

سفیر بریتانیا در افغانستان از ادامه حضور پررنگ امریکا، بریتانیا و متحدان آنها در افغانستان خبر داد و بر ادامه ماموریت حمایت قاطع در کشور تاکید کرد.

دومینیک جرمی سفیر بریتانیا در افغانستان در رابطه با رویکرد دولت جدید امریکا گفت: نمی‌دانم که رویکرد ترامپ در قبال افغانستان چگونه خواهد بود ولی مطمئن هستم که امریکا با همراهی بریتانیا و مابقی جامعه جهانی بار دیگر  حمایت قاطع خود را از افغانستان علاوه بر سال جاری بلکه برای میان مدت نیز ادامه می‌دهد.

وی افزود: امریکا و  متحدان دائمی بریتانیا قطعا حضور پررنگ و دراز مدتی در افغانستان خواهند داشت.

جرمی با اشاره به تنش‌های اخیر در روابط کابل-اسلام‌آباد گفت که برای بریتانیا برقراری روابط بهتر بین پاکستان  و افغانستان یک اولویت اجتناب ناپذیر است.

سفیر بریتانیا در کابل بر همکاری و بهبود روابط دو کشور تاکید کرد و این امر را از اولویت‌های حیاتی بریتانیا در افغانستان دانست.

دومنینک جرمی اظهار داشت که روند بازگشت پناهجویان افغان به کشورشان از پاکستان باید به صورت داوطلبانه صورت گیرد.

وی افزود که بریتانیا توسعه اقتصادی و بهبود وضیعت امنیتی در افغانستان و پاکستان را ملزم به بهبود روابط بین دو کشور می‌داند که به همین دلیل  از اولویت‌های حیاتی محسوب می‌شود.

سفیر بریتانیا تاکید کرد که تمام کشورها باید برای مبارزه با تروریسم از دولت افغانستان حمایت کنند نه از هیچ گروه و یا جناح دیگری در افغانستان.

سفارت بریتانیا در کابل اعلام کرده بود که مردم افغانستان تاحدودی با توجه به عدم اجرای تعهدات حکومت وحدت ملی مایوس هستند در حالی که صلح نیازمند زمان است. لندن نیز برای ایفای نقش در مذاکرات کابل و طالبان آماده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *