• انتشار: ۸ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۱۸ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 3223
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=3223

ماجرای کام‌ایر و موجی از اتهامات/آیا این قضیه جنبه‌ سیاسی دارد؟

رئیس مجلس نمایندگان در نشست عمومی روز دوشنبه در ارتباط به برگشت دادن هواپیمای کام ایر از ولایت بامیان گفت: این قضیه توسط کمیسیون مربوطه بررسی می شود.

رئیس مجلس نمایندگان در نشست عمومی روز دوشنبه در ارتباط به برگشت دادن هواپیمای کام ایر از ولایت بامیان گفت: این قضیه توسط کمیسیون مربوطه بررسی می شود.

هفته‌ی قبل هواپیمای شرکت کام ایر از میدان هوایی بامیان برگشت داده شد و رئیس این شرکت اعلان کرد که عبدالرحمن شهیدانی نماینده ولایت بامیان نگذاشته است که هواپیمای ما در بامیان نشست کند.

عبدالروف ابراهیمی رئیس مجلس نمایندگان به کمیسیون مصئونیت و امتیازات وکلا هدایت تا این قضیه را به طور جدی بررسی نموده و نتایج  آن‌را داخل تالار بیآورند.

گفتنی است که وزارت امو داخله نیز در این ارتباط فرمانده پولیس سرحدی میدان هوایی و آمر حوزه‌ی امنیتی بامیان را بازداشت کرد و قرار است امروز پرونده آنها را به دادستانی کل ارسال شود.

رئیس مجلس گفت: خوشبختانه غلام حسین ناصری و عبدالرحمان شهیدانی که متهم اصلی این قضیه است حاضراند که این قضیه بررسی شود.

عبدالرحمن شهیدانی نماینده ولایت بامیان می گوید: ما تکت دو طرفه گرفته بودیم و زمان پرواز هم ساعت ۶:۴۵ صبح نوشته شده بود و ما ساعت ۱۵ کم ۶ صبح به وی آی پی میدان کابل رسیدیم.

این را هم بخوانید:  غنی در راه آلمان؛ نگرانی‌های امنیتی جهان و افغانستان

او گفت: بعضی ها تبلغات منفی را علیه ما راه انداخته اند و هواداران ما، طیاره را از میدان هوایی ولایت بامیان برگشت داده است.

شهیدانی افزود: زمانی که هوا داران من  درمیدان هوایی بامیان منتظر ما بودن به من تماس گرفته و پرسیدند که طیاره پرواز کرده است یانه، من گفتم بلی ولی ما از پرواز بازماندیم.

شهیدانی می گوید: طیاره کام ایر با ارتفای ۲۶ هزار فُت از فضای بامیان برگشت کرده و هیچ ربطی به هواداران ما ندارند.

غلام حسین ناصری نماینده میدان وردک که همراه شهیدانی بود می گوید: ما تابع قانون هستیم و باید بررسی صورت بگیرد.

آقای ناصری افزود: شرکت کام ایر با ما برخورد سیاسی می کند که مورد قبول ما نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *