• انتشار: ۹ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۹:۱۸ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 10118
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10118

لویه جرگه تعدیل قانون اساسی برگزار شود، نه لوی جرگه سنتی!

شورای حراست و ثبات برخلاف حامد کرزی رییس جمهور پیشین، به جای لویه جرگه سنتی، خواهان برگزاری لویه جرگه تعدیل قانون اساسی است.

شورای حراست و ثبات برخلاف حامد کرزی رییس جمهور پیشین، به جای لویه جرگه سنتی، خواهان برگزاری لویه جرگه تعدیل قانون اساسی است.

این شورا رییس جمهورغنی و داکترعبدالله عبدالله را متهم می‌کند که بر بنیاد منافع شخصی شان، مانع برگزاری لویه جرگه تعدیل قانون اساسی شده اند.

سخنگوی این شورا در نشست خبری گفت که انتخابات ریاست جمهوری آینده، باید در زمان معین آن برگزار شود و اجازه دوام غیرقانونی حکومت را نمی‌دهد.

اما ریاست جمهوری تاکید دارد که برگزاری لویه جرگه تعدیل قانون اساسی تعریف مشخص دارد و پس از برگزاری انتخابات شورای های ولسوالی ها در این زمینه اقدام خواهد کرد.

شورای حراست و ثبات در حالی خواهان برگزاری لویه جرگه تعدیل قانون اساسی شده است که برگزاری این جرگه یکی از موارد اساسی موافقت نامه سیاسی تشکیل حکومت وحدت ملی بود که در جریان بیش از سه سال گذشته رهبران این حکومت موفق به برگزاری آن نشده اند.

برگزاری لویه جرگه سنتی، در هفته‌های اخیر سروصداهای متفاوتی را برپا کرده است و حامد کرزی، رییس جمهور پیشین از جمله کسانی است که خواهان برگزاری این نوع جرگه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *