• انتشار: ۱۰ حمل ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۵۱ ق.ظ
  • سرویس: اجتماع
  • کدخبر: 1631
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1631
برچی نیوز:

لطفآ یک رقابت سالم را تا مرز اختلاف نکشید!

باز محمد مبارز از بهترین حرفه ای های ورزش افغانستان است که بیشتر از ۱۳ بار در مسابقات جهانی حضور یافته و مدال قهرمانی در کارنامه دارد. هوتک از ورزش کاران تازه به دوران رسیده ی است که بیشتر از ۸ بار در مسابقات بیرون از افغانستان شرکت کرده و مدال بدست آورده است.

برای آنهایی که با این رقابت ساز خلاف می زنند. دسته یی آن را شاخ و برگ قومی می دهند و دسته ی در مقابل هم قرار گرفتن این دو ورزشکار عزیز را نکوهش می کنند.

“در پیوند به مبارزه ی احمدولی هوتک و بازمحمد مبارز

اصلن مردم راه را برای گشودن یک زنده گی با رفاه و آسایش گُم کرده اند.

باز محمد مبارز از بهترین حرفه ای های ورزش افغانستان است که بیشتر از ۱۳ بار در مسابقات جهانی حضور یافته و مدال قهرمانی در کارنامه دارد. هوتک از ورزش کاران تازه به دوران رسیده ی است که بیشتر از ۸ بار در مسابقات بیرون از افغانستان شرکت کرده و مدال بدست آورده است. اما بدون تردید مسابقاتی را که مبارز در آن قهرمانی دارد در سطح بسیار بلندی در جهان بوده است.

طبیعتاً در هر بخش از زنده گی، بخصوص ورزش هر ورزشکاری آرزو دارد، یگانه قهرمان رشته خودش باشد و این با گپ و سر و صدا نمی شود. مدعی قهرمانی با پذیرفتن قاعده بازی در مقابل حریف اش به میدان میرود، اگر پیروز میدان بود رقیبش را می بوسد و برایش آرزوی موفقیت می کند و اگر بازنده میدان بود برای رقیب خود مبارک باد می گویید و این اخلاق یک ورزشکار واقعی است. چلنج گذاشتن میان ورزشکاران یک اصل پسندیده است و این به معنای رقابت است نه دشمنی.

این را هم بخوانید:  حمله انتحاری به اتوبوس نیروهای سپاه ایران

اگر امروز دو ورزشکار افغانستان چلنج داده اند، مقابل همدیگر شان به میدان بروند، بگذارید مقابل هم قرار بگیرند و در صورت بُرد و باخت یکدیگر شان را به آغوش بکشند و این یک اصل و عرف پسندیده در جهان ورزش امروزیست.

من از تمام مردم افغانستان بخصوص جوانان خواهش دارم تا بر این موضوع رنگ و بوی قومی ندهند. و با پیام های ” ولا اگه شما بر یک دیگر چلنج می دهید و مقابل هم قرار می گیرید، ما نه ورزش می خواهیم و نه ورزشکار”.

آغا جان اصلن شما دارید با روش و حرف ناپسند در صفحات فیسبوکی یک رقابت سالم و یک واقعیت عینی در جامعه ورزش را به یک اختلاف و تا تنش قومی میان مردم، بخصوص نسل جوان بالا می برید. تشویق کنید ورزشکار تان را با اخلاق و با متانت، با پذیرفتن اصول ورزشی و قاعده رقابت مقابل هم بروند و در صورت برنده و بازنده شدن، یک دیگر خود را به آغوش بگیرند. اگر ما بر این رقابت رنگ و بوی قومی ندهیم و مشکل ایجاد نکنیم، آسمان که بر زمین نمی خورد.

این را هم بخوانید:  هشدار جدی ایران به پاکستان

محمد علی کلی و مایک تایسون بُکسران حرفه ای جهان از امریکا بودند، مقابل هم فایت کردند. یکی برنده و دیگری بازنده شد اما مردم امریکا بر هر دو کف زدند و آرزوی موفقیت کردند.

جوانان عزیز؛ بلی حق دارید از ورزشکار قهرمان، دلخواه تان حمایت، تشویق و کمپاین کنید، اما لطفن یک رقابت سالم را تا مرز اختلاف نکشید.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *