• انتشار: ۱۶ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۵:۳۰ ب.ظ
  • سرویس: دسته‌بندی نشده
  • کدخبر: 872
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=872

کشمیر و کشور های اسلامی

اینک در پنجم فبروری، در روز جهانی همبستگی مردم کشمیر قرار داریم. توقع آن می رود که کشور های تاثیر گذار در معادلات بین المللی پس از سال ها سکوت و نا دیده گرفتن مشکلات مردم این سرزمین، ، راهی را در پیش گیرند که در آن خیر یک ملت در این سوی از دنیاست

کشمیر  سرزمینی که به یک سرزمین چند تکه تبدیل شده، پس از سالها هنوز در ظلم و بی عدالتی و در سکوت عاملان تاثیر گذار جهانی قرار دارد.
مردم کشمیر که امروزه به سرمین شان به دو بخش تحت سلطه هند و کشمیر آزاد تقسیم شده است، از سالیان متمادی تا کنون در پی آزادی خواهی و استقلال این منطقه بوده اند و خواستار شکل دادن کشور مستقلی بنام کشمیر در شبه قاره هند می باشند.
برای رسیدن به این آزادی و استقلال دست نیافتنی، هزاران شهروند این منطقه با خمپاره های و راکت های سلطه گران جان باخته اند و قربانی شده اند.
مردمانی که میخواهند آزادی را به تجربه بنشینند و طعم شیرین اسقلالیت را بچشند، هنوز هم قربانی می شوند و کسی نیست که آنان را یاری رسانند تا روزی شاهد کشمیری آزاد باشیم . کشوری که به عنوان یک کشور مستقل در دنیا رسمیت یابد.
اینک در پنجم فبروری، در روز جهانی همبستگی مردم کشمیر قرار داریم. توقع آن می رود که کشور های تاثیر گذار در معادلات بین المللی پس از سال ها سکوت و نا دیده گرفتن مشکلات مردم این سرزمین، ، راهی را در پیش گیرند که در آن خیر یک ملت در این سوی از دنیا هست.
در این میان کشور های اسلامی یکی از قویترین و موثر ترین نیروی مهم بین المللی در راستای تامین و تحقق خواسته های دو کشمیر که بر اثر استعمار جدا شده است می باشد.
همزمان با روز جهانی همبستگی کشمیر که همه ساله در گوشه گوشه ی از از کشور های اسلامی مورد حمایت قرار میگیرد، چه خوب خواهد بود که اگر برای برسمیت بخشیدن این منطقه به عنوان یک کشور مستقل دادخواهی بین المللی صورت گیرد و راه را بسوی خوشبختی مردمان ماتم زده کشمیر دردمند باز نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *