• انتشار: ۱۲ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲:۳۸ ب.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 8424
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8424

کدام لقمه اشتهای خلیلی را تحریک کرده است؟

در این که محقق شایسته پوشیدن ردای رهبری مردم ما نیست تردیدی وجود ندارد، اما ضربه که خلیلی که بر پیکر جامعه ما زده است با هـیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست.

در این که محقق شایسته پوشیدن ردای رهبری مردم ما نیست تردیدی وجود ندارد، اما ضربه که خلیلی که بر پیکر جامعه ما زده است با هـیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست.

کشتن سردارانی چون شفیع، فروش بامیان به پایلوچ های قندهاری، فروش هزاره ها برای حفظ کرسی معاونت دوم، معامله حق مردم در بدل سفارت پسرش و ایجاد شکاف در جنبش روشنایی از ترس از دست دادن رهبری تنها بخشی از جنایت های ایشان است.

کتاب قطور خیانت ها وجنایت های خلیلی ده ها سرفصل خورد وبزرگ دیگر هم دارد. مگسهای دور دسترخوان خلیلی اما ساده لوحانه و وقیحانه این روزها او را در چند جمله آبکی سخنرانی روز عاشورایش غسل تعمید میدهند، غافل از اینکه گند کراهت ونفرت به این سادگی ها از چهره خلیلی پاک شدنی نیست.

خلیلی اگر اندکی حیا میداشت هرگز به خود جرأت نمیداد نام جنبش روشنایی را به زبان بیاورد، چون او بود که با چاقوی مکرش پیکر تنومند جنبش را چندپاره کرد. پیشتر از اتمر واشرف غنی واستانکزی این خلیلی بود که خیمه و فرش تحصن کننده های جنبش روشنایی را از دهمزنگ دزدید وتلاش کرد با ایجاد شکاف در دل آن صف یکپارچه، تضمینی برای تداوم رهبری خود داشته باشد. اکنون چه شده است که این مرد باز به دنبال جنبش وطرح مطالبات جنبش افتاده است؟ چه معامله یی در کار است؟

به هرصورت به خلیلی نباید اجازه داده شود که یکبار دیگر جنبش ومطالبات آنرا به قیمت سفارتی برای پسر دیگر خود ویا مشاورتی برای جولمرغ های دربار خود معامله کند.

نگارنده: مصباح حسین فروغ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *