• انتشار: ۱۶ جوزا ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۱۳ ب.ظ
  • سرویس: اقتصادی
  • کدخبر: 18295
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=18295

قرارداد پروژه‌های بزرگ آب‌رسانی به امضا رسید

قرارداد چهار پروژه بزرگ شبکه‌های آبرسانی به ارزش بیش از ۷۰۰ میلیون افغانی، برای ولایات کابل، فاریاب، لوگر و پکتیا در وزارت شهرسازی و مسکن، میان ریاست آبرسانی و کانالیزاسیون و شرکت‌های ساختمانی راسخ و صفت به امضا رسید.

قرارداد چهار پروژه بزرگ شبکه‌های آبرسانی به ارزش بیش از ۷۰۰ میلیون افغانی، برای ولایات کابل، فاریاب، لوگر و پکتیا در وزارت شهرسازی و مسکن، میان ریاست آبرسانی و کانالیزاسیون و شرکت‌های ساختمانی راسخ و صفت به امضا رسید.

وزیر شهرسازی و مسکن از کارکردهای خوب و مثمر ریاست آبرسانی و کانالیزاسیون سپاسگزاری کرده و گفت”در سفرهایی که به تمام ولایات داشتیم و مشکلات مردم را از نزدیک بررسی و مطالعه کردیم، یکی از نیازمندی‌های مهم، دسترسی مردم به آب آشامیدنی در تمامی نقاط کشور، می‌باشد و ما برای رفع این نیازمندی‌ها گام‌های عملی را برداشته و سعی می‌کنیم تا به زودترین فرصت ممکن، مشکلات مردم را از این ناحیه حل کنیم”.

هم‌چنان حمیدالله یلانی رییس شرکت آبرسانی و کانالیزاسیون، حمایت دولت به خصوص وزارت شهرسازی و مسکن، در خصوص عملی شدن برنامه‌های آن ریاست ابراز قدردانی کرده و گفت که ریاست آبرسانی مطالعات و ارزیابی در سطح کشور انجام داده و نظر به نیازمندی‌های مردم برنامه‌های جامع آبرسانی را روی دست گرفته که تا ختم سال روان این برنامه‌ها عملی خواهند شد.

آقای یلانی، در پیوند به امضای این قراردادها ابراز کرد که پروژه آبرسانی در ساحه شاه‌شهید کابل، به ارزش بیشتر از ۱۲۱ میلیون افغانی، می‌باشد که به مدت ۱۲ ماه تکمیل و نیازمندی ۳۰۰۰ خانواده را از لحاظ اب آشامیدنی رفع می‌کند. پروژه آبرسانی شهر میمنه ولایت فاریاب به هزینه بیشتر از ۲۴۹ میلیون افغانی، بوده که از سوی شرکت ساختمانی راسخ به مدت ۱۸ ماه تکمیل و نیازمندی ۷۸۰۰ خانواده را رفع می‌کند.

هم‌چنان رییس آبرسانی و کانالیزاسیون، گفت که پروژه آبرسانی فاز دوم شهر پل‌علم در ولایت لوگر، به قیمت بیشتر از ۸۲ میلیون افغانی، با شرکت ساختمانی صفت قرارداد شده که به مدت ۱۸ ماه تکمیل و به تعداد ۳۰۰۰ خانواده از آن مستفید خواهد شد و پروژه آبرسانی شهر گردیز ولایت پکتیا با شرکت ساختمانی راسخ، به ارزش بیشتر از ۲۰۶ میلیون افغانی، قرارداد شده که به مدت ۲۰ ماه تکمیل و نیازمندی ۴۵۰۰ خانواده را از لحاظ آب آشامیدنی رفع می‌سازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *