• انتشار: ۳ ثور ۱۳۹۷
  • ساعت: ۳:۴۸ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 16493
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=16493

فقط مراد علی مراد مقصر است؟

غنی، استر جنرال مراد علی مراد معین ارشد امنیتی وزارت داخله را که مسول تامین امنیت انتخابات نیز بود، در پیوند به انفجار دیروز برکنار کرده است. حالا سوال این است که در حادثه دیروز و مجموع نا امنی ها فقط مراد مقصر است؟ استانکزی همچنان معصوم است؟ وزیر داخله هیچ تقصیری ندارد؟ ریس شورای امنیت که پالیسی امنیتی می سازد و همه کاره مملکت است اصلا هیچ تقصیری ندارد؟

غنی، استر جنرال مراد علی مراد معین ارشد امنیتی وزارت داخله را که مسول تامین امنیت انتخابات نیز بود، در پیوند به انفجار دیروز برکنار کرده است.

حالا سوال این است که در حادثه دیروز و مجموع نا امنی ها فقط مراد مقصر است؟ استانکزی همچنان معصوم است؟ وزیر داخله هیچ تقصیری ندارد؟ ریس شورای امنیت که پالیسی امنیتی می سازد و همه کاره مملکت است اصلا هیچ تقصیری ندارد؟

وقتی او را از ارتش به پلیس آوردند سوال این بود که چرا یک جنرال ارتش را که مرد جنگهای جبهه ی است و بسیار هم درست عمل می کند و خوب می جنگد، می آورد و در سمت یک اداره پلیس می گذارد؟

کدام جنرال ارتش به اندازه مراد در این چند سال شهرهای سقوط کرده را از طالبان پس گرفته است؟ قندوز را چند بار کدام جنرال بار بار تحت سیطره حکومت ناکارآمد وحدت ملی برگردانده است؟

همان موقع که جنرال را از ارتش به وزارت داخله آوردند به خود او هم گفتم که جنرال این ایستگاه آخر است. اینجا آورده اند که به بهانه ی حذفت کنند.

این را هم بخوانید:  هند و پاکستان بار دیگر اهدافی را در خاک یکدیگر مورد حمله موشکی قرار دادند

خوب است که حادثه دیروز بررسی شود. خوب است که مقصران شناسایی شوند، برکنار و یا مجازات شوند، اما راستی راستی عامل اصلی مراد است؟ یا آیا تنها مراد مقصر است؟

من فکر می کنم قصد غنی از برکناری مراد نه تامین امنیت است و نه موثر کردن نهادهای امنیتی، بلکه غنی از برکناری مراد، هدف و مراد دیگری داشت که به آن رسید.

نگارنده: داود ناجی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *