• انتشار: ۷ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۱:۴۹ ق.ظ
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 10075
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10075

فقط امریکا از ما بترسد/باقی کشور‌ها در امان هستند!

کوریای شمالی اعلام کرد نیازی نیست دیگر کشور‌ها وحشتی از تسلیحات هسته‌ای پیونگ‌یانگ داشته باشند، زیرا آن‌ها فقط برای مقابله با امریکا ساخته می‌شوند.

کوریای شمالی اعلام کرد نیازی نیست دیگر کشور‌ها وحشتی از تسلیحات هسته‌ای پیونگ‌یانگ داشته باشند، زیرا آن‌ها فقط برای مقابله با امریکا ساخته می‌شوند.

به نقل از نیوزویک؛ «ری جونگ هیوک»، معاون مجلس جمهوری خلق کوریای شمالی و مدیر موسسه روابط عمومی ملی این کشور، در یک همایش پارلمانی که به میزبانی ترکیه برگزار شد، اعلام کرد، کوریای شمالی تسلیحات هسته‌ای را برای مقابله با امریکا می‌سازد، نه برای دیگر کشورها. این موضوع بدان معناست که دیگر کشور‌ها نباید ترسی از توسعه تجهیزات نظامی کوریای شمالی داشته باشند؛ اما امریکا باید از آن بترسد!

این مقام عالی رتبه سیاسی در ادامه گفت: حقیقت امروز نشان می‌دهد دستیابی ما به تسلیحات هسته ای، امریکا را کاملا مستاصل کرده است. جاه طلبی امریکا برای تسلط بر منطقه آسیا و اقیانوسیه بر باد رفت و این تسلیحات توانست از شبه جزیره کوریا و منطقه در برابر امریکا حفاظت کند.

چین، جاپان، اتحادیه اروپا و دیگر کشور‌های جهان و دولت‌ها بر فشار‌های خود علیه کوریای شمالی افزوده‌اند تا توسعه تسلیحات هسته‌ای را که در ماه‌های اخیر افزایش داده، متوقف کند؛ با این حال «ری» در این همایش تاکید کرد کوریای شمالی دست از مبارزه با امریکا برنمی دارد. موشک بالستیک قاره پیمای «هوسانگ ۱۴» ساخت کوریای شمالی قادر است مناطق دوردستی از امریکا، امریکای لاتین، قاره آفریقا و قطب جنوب را مورد هدف قرار دهد.

«ری» در ادامه سخنانش افزود: این تصمیم مردم کوریا است که کشور باید از طریق تسلیحات هسته‌ای به قدرتی متوازن با امریکا دست یابد. بازدارندگی هسته‌ای ما در برابر امریکا مانند شمشیر عدالت است که در برابر توان هسته‌ای امریکا ایستاده، آسیا و دیگر کشور‌های جهان نباید تا زمانی که به تهاجم و تحریکی علیه ما ملحق نشده اند، نگرانی به خود راه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *