• انتشار: ۲۱ دلو ۱۳۹۵
  • ساعت: ۱۲:۰۵ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 1005
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=1005

فعالیت صلیب سرخ در افغانستان به حالت تعلیق درآمد

سازمان جهانی صلیب سرخ پس از کشته و ناپدید شدن کارمندانش در ولسوالی «قوش‌تپه» در ولایت جوزجان اعلام کرد که فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورده است.

پس از کشته شدن ۶ کارمند و ناپدید شدن ۲ عضو سازمان جهانی صلیب سرخ در شمال افغانستان این سازمان فعالیت‌های خود در کشور را به حالت تعلیق درآورد.

سازمان جهانی صلیب سرخ پس از کشته و ناپدید شدن کارمندانش در ولسوالی «قوش‌تپه» در ولایت جوزجان اعلام کرد که فعالیت خود را به حالت تعلیق درآورده است.

دامنیک ستیل هارت رئیس بخش عملیاتی سازمان صلیب سرخ اعلام کرد که این سازمان تمام فعالیت‌های خود در افغانستان را به حالت تعلیق درآورده است.

وی افزود: افغانستان به ادامه کمک‌ سازمان‌های جهانی نیاز دارد اما تا زمانی که این موضوع مشخص نشود، صلیب سرخ فعالیت خود در افغانستان را بطور موقت متوقف می‌کند.

این در حالی است که برخی از مقامات امنیتی ولایت جوزجان این حمله را به گروه تروریستی داعش نسبت می‌دهند.

رامین‌ایاز سخنگوی صلیب سرخ گفت که این سازمان در تلاش برای تماس با گروه‌های مسلح هستند تا آنها مانع فعالیت این سازمان نشوند.

مارک‌بادون مسئول هماهنگی کمک‌های بشردوستانه و نماینده سازمان ملل در افغانستان نیز اعلام کرد که تمام طرف‌های درگیر باید به قوانین بین‌المللی بشردوستانه احترام بگذارند تا غیرنظامیان آسیب نبینند.

لطف‌الله عزیزی والی جوزجان در نشست خبری اعلام کرد: تلاش‌ها برای رهایی این دو کارمند از طریق مذاکره در جریان است که در صورت عدم موفقیت برای رهایی آنها عملیات نظامی صورت خواهد گرفت.

با این وجود چند ماه قبل یک کارمند خارجی این سازمان نیز در بزرگراه قندز-بلخ ربوده شد که پس از مدت کوتاهی آزاد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *