• انتشار: ۱۶ میزان ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۰۹ ق.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 8508
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=8508

فساد بزرگ‎ترین چالش در برابر حکومت‎داری خوب است

سرور دانش، معاون دوم رییس جمهور فساد اداری را بزرگ ترین چالش در برابر حکومت داری می‎داند و می‎گوید که یگانه راه رسیده گی به این معضل، ارائه اطلاعات به شهروندان کشور است.

سرور دانش، معاون دوم رییس جمهور فساد اداری را بزرگ ترین چالش در برابر حکومت داری می‎داند و می‎گوید که یگانه راه رسیده گی به این معضل، ارائه اطلاعات به شهروندان کشور است.

آقای دانش که در نشستی چگونگی اطلاع رسانی در نهادهای حکومتی در مرکز و ولایت‎ها، سخن می‎زد، بیان داشت که هنوز چالش‎های زیادی در برابر اطلاع رسانی در کشور وجود دارد.

وی افزود: «در کشور مثل افغانستان که متأسفانه فساد اداری یکی از مهم ترین چالش ها فرا راه حکومت داری است، دسترسی همگانی به اطلاعات می تواند یکی از موثرترین راه های مبارزه با فساد باشد.»

در همین حال، شاه حسین مرتضوی، سرپرست دفتر سخن گوی رییس جمهور نیز گفت که انحصار اطلاع رسانی اکنون شکسته شده، اما حکومت با یک جنگ روانی خشن روبرو است.

وی اظهار داشت: «به هر پیمانه‎یی که اخبار منفی نشر می شود، به این معنا نیست که ما بگویم رویدادهای منفی سانسور شود. تمام مشکلاتی که هست، باید به صورت منطقی بازتاب داده شود، به صورت منصفانه بازتاب داده شود تا حکومت اصلاح شود.»

با این حال، سید اقای فاضل سانچارکی، معین نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ نیز باور دارد که مردم مالک اطلاعات استند و نباید تصمیم ها در پشت درهای بسته گرفته شوند.

آقای سانچارکی تصریح کرد: «در نظام دموکراسی تصمیم ها در پس خانه ها صورت نمی گیرد، بل که تصمیم ها به صورت باز و در برابر چشم مردم اتخاذ می گردد.»

حکومت برای مبارزه در برابر جنگ روانی و فساد در نهادهای حکومتی و محلی به ایجاد شورای عالی فرهنگ و اطلاعات تأکید می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *