• انتشار: ۲۴ دلو ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۲۵ ب.ظ
  • سرویس: دسته‌بندی نشده
  • کدخبر: 12141
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=12141

فرصت طلایی شکستن تابوی انحصار را دولت از دست داد/ تمام انرژی روی قدرت طلبی صرف شد

تاریخی ترین فرصت طلائى افغانستان طى سه سال و نیم اخیر به منظور شکستن تابوى انحصار، تبعیض و تمامیت خواهـى، در رسیدن به آرمان شهر عدالت و مسیر تازه در سپهر سیاسی کشور به دست رهبران دولت موجود برباد رفت.

در دو سال اول حکومتدارى شان، بگو مگو هـاى بى حاصل در تقسیمات مکانیکی چوکى هـا و حالا در این فصل پایانى قدرت، تفاهـم به خاطر قاپیدن یک دَور جدید قدرت، هـمه امکانات و فرصت های یک نسل را سوزاند، کشور را به زانو نشاند و دروازه های امید یک ملت را برای مدت نامعلومی بست.

اکنون وعده های فریبکارانۀ رهبری حکومت به خاطر آزاد کردن توافقنامه (حق رأی به گروگان گرفته شدۀ میلیون ها انسان) و موازى به آن تلاش در تشویق عده ای از رهبران سنتی، هر دو از یک آبشخور آب می خورند، و آن تحمیل حکومت ذلت بار و غیر مشروع شان براى چند سال دیگر می باشد.

باید خاطر نشان ساخت که از ۲٣ دلو تا اول جوزای سال جدید که ١٠٠ روز می شود، عمر حکومت موجود قانونآ به پایان می رسد و یک روز و یک ساعت بیشتر از آن، خیانت به حق مردم تلقی می شود.

این را هم بخوانید:  ارگ ریاست جمهوری به اظهارات دین محمد جرأت و یونس قانونی واکنش نشان داد

شاید رهبران حکومت به آنچه طی سالها در راستای آجنداهـاى شخصی خود انجام داده اند، احساس پیروزی نمایند، اما دریغا که درد و رنج چندین نسل را برای سالیان دراز بیمه کردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *