• انتشار: ۱۷ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲:۰۹ ب.ظ
  • سرویس: سیاسی
  • کدخبر: 13740
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13740
در حمله هواپیماهای بی سرنشین در شرق کشور

فرزند رهبر گروه طالبان پاکستانی کشته شد

در نتیجه حمله هواپیمای بی سرنشین مظنون در شرق افغانستان، فرزند رهبر گروه طالبان پاکستانی کشته شده است. این فرد به نام امام دیری چهارمین عضو ارشد طالبان است که در یک ماه اخیر به قتل رسیده اند.

براساس گزارش ها در حملات هواپیماهای بدون سرنشین امریکایی به روز چهارشنبه در ولایت کنر در شرق افغانستان، عبدالله الیاس امام دیری فرزند ملا فضل الله رهبر طالبان پاکستانی به قتل رسیده است.

در گزارشی که امروز پنجشنبه از سوی حلقات طالبان پاکستانی و نیروهای امنیتی این کشور منتشر شده اند، گفته شده که امام دیری در یکی از اردوگاه های تمرینات نظامی در ولایت کنر کشته شده است.

امریکا: سازمان ملل باید فشار بر پاکستان را افزایش دهد

در این گزارش ها همچنان گفته شده است که در پی دو شلیک یک هواپیمای بدون سرنشین امریکایی مجموعاً ۲۱ جنگجوی طالبان به قتل رسیده اند.

امام دیری چهارمین عضو ارشد گروه طالبان پاکستانی می باشد که در یک ماه اخیر در پی حملات مظنون هواپیماهای امریکایی کشته شده اند. حملات نیروهای امریکایی علیه دشمنان حکومت پاکستان احتمالاً تلاشی به منظور بهبود مجدد مناسبات دو کشور امریکا و پاکستان می باشد.

این را هم بخوانید:  استقبال عجیب نخست وزیر هند از «بن سلمان» !

 

پاکستان عملیات جدیدی را در نزدیکی مرز افغانستان راه اندازی کرد

ایالات متحده امریکا بار بار پاکستان را متهم به حمایت از طالبان افغانستان کرده است و تأکید کرده که پشتیبانی پاکستان از طالبان افغانستان سبب ایجاد موانع جدی در بازسازی افغانستان و نیز موجب تشدید بی ثباتی در این کشور می گردد.

پس از عملیات اردوی پاکستان علیه شورشیان در سال ۲۰۱۴، هزاران تن از اعضای طالبان پاکستانی در مناطق قبایلی از مرز عبور کرده و به افغانستان رفته اند.

با وجود ریشه های مشترک طالبان افغانستان و پاکستان، هردو گروه طالبان پاکستان و افغانستان به طور جداگانه از هم فعالیت دارند.

 

«کودکان افغان به مدرسه‌های پاکستانی قاچاق می‌شوند»

یک عضو شورای ولایتی کنر نیز از حملات بر یک مدرسه دینی به خبرگزاری آلمان یاد کرده است و گفته است که در این حملات ۲۷ جنگجو به قتل رسیده اند. اما در ابتداء روشن نبود که تلفات مذکور از جمع طالبان افغان و یا هم طالبان پاکستانی بوده اند.

این را هم بخوانید:  نظامیان رژیم صهیونیستی ۱۰ نمازگزار را در «مسجد القصی» به شهادت رساندند

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *