• انتشار: ۲۶ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۲:۱۳ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 14342
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=14342

فاشیزم و تروریزم در همکاری با یکدیگر، هویت و موجودیت ما را هدف گرفته است

آقای مهدوی، در بخش دیگری از صحبت های خود سیاست های حکومت کنونی را به تحلیل گرفته گفت: امروز فاشیزم و تروریزم همزمان و در همکاری با یکدیگر هویت و موجودیت ما را هدف گرفته است. حذف هویت سیاسی و موجودیت فیزیکی امروز در اجندای اصلی حاکمیت و تروریزم قرار گرفته است.

از بیست و سومین سالیاد شهادت شهید وحدت ملی عبدالعلی مزاری در مسجد جامع شهر کرمان ایران تجلیل به عمل آمد.

دکتر جعفر مهدوی در آغاز سخنرانی‌اش، در مورد ویژگی‌ها و طرح های عملی شهید مزاری در سیاست افغانستان گفت، تغییر گفتمان حاکم بر مناسبات سیاسی و اجتماعی افغانستان و وارد کردن مفاهیمی چون عدالت اجتماعی، حقوق شهروندی، وحدت ملی و… در قاموس سیاست افغانستان و ابتکار شهید مزاری در ارایه یک طرح و ایده کاملا روشن، علمی و مدرن در ارتباط با نظام سیاسی و حکومت داری از نکته های متمایز کننده ظرفیت شهید مزاری در مقایسه و نسبت به دیگر رهبران سیاسی افغانستان بوده و خواهد بود.

آقای مهدوی، در بخش دیگری از صحبت های خود سیاست های حکومت کنونی را به تحلیل گرفته گفت: امروز فاشیزم و تروریزم  همزمان و در همکاری با یکدیگر هویت و موجودیت ما را هدف گرفته است. حذف هویت سیاسی و موجودیت فیزیکی امروز در اجندای اصلی حاکمیت و تروریزم قرار گرفته است.

این را هم بخوانید:  میخائیل گورباچف: آمریکا قصد دارد قدرت و ارادۀ خود را بر جهان دیکته کند

نماینده مردم کابل در پارلمان، عدالتخواهی و نفی تبعیض و بی عدالتی را داعیه اصلی شهدای جنبش روشنایی اعلام نموده و افزود که برای تداوم این مبارزه طولانی، پیچیده و نفسگیر ساختارمند شدن و شفافیت تمام امور تصمیم گیری و اجرایی اجتناب ناپذیر است.

دکتر مهدوی ظهور نسل جوان تحصیلکرده آگاه، وجود انگیزه مقاومت در برابر فاشیزم، جامعه مهاجر متعهد و بیدار در خارج از کشور و به رسمیت شناخته شدن رنج و محرومیت تاریخی مردم هزاره از سوی دنیا را فرصت های امیدوار کننده دانسته گفت: «از همسویی تمام شخصیت ها و آدرس های سیاسی مشروط به محور بودن منافع مردم، احترام متقابل، مسولیت پذیری و پذیرش واقعیت ظهور و حضور نسل جدید تحصیلکرده و آگاه استقبال می کنیم.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *