• انتشار: ۲۴ عقرب ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۵۶ ق.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 9687
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=9687

غور نام بزرگ در تاریخ سیاست، فرهنگ، آزادی خواهی و مقاومت است

پنج روز از تظاهرات حق طلبانه ی مردم قهرمان غور می گذرد اما تا اکنون رژیم فاسد کابل کوچکترین پاسخی برای مردم دلاور غور نداده است.

پنج روز از تظاهرات حق طلبانه ی مردم قهرمان غور می گذرد اما تا اکنون رژیم فاسد کابل کوچکترین پاسخی برای مردم دلاور غور نداده است.

معلوم است پاسخی ندارند، و برنامه ی برای آن ولایت ندارند.غور نام بزرگ در تاریخ سیاست، فرهنگ، آزادی خواهی و مقاومت است.

شاید عده ی نمی خواهند در برابر سرزمینی ادای احترام کنند و حقوق آن را اعاده کنند که زیر بار سیاست های انحصار طلبانه ی رژیم نمی روند.موضعگیری غور در عرصه ی انتخابات ریاست جمهوری چنان آشکار و روشن بوده است که جایی برای تردید باقی نمی ماند.

غوری ها بدون کوچکترین چشمداشت به جیفه و پول آن گونه که شایسته ی غور بود از آرمان های خود دفاع کردند. هر چند همان مدعیانی که خودی و نزدیک معلوم می شدند بعد از رسیدن به قدرت توجه ی به زندگی غور و غوریان نکردند.

به هر حال! خدا را سپاسگزار هستیم که لااقل امروز مردم باستانی هرات در همبستگی و حمایت از مردم غور و خواسته های برحق شان وارد میدان شدند. امیدوار هستیم این حرکت های جمعی ی که به وجود می آید موقعیتی فراهم کند برای فکر کردن و عمل کردن در جهت ایجاد یک دولت عادل، و مبتنی بر تقسیم و توزیع عادلانه ی قدرت در غرب افغانستان و سراسر کشور.

ما با تمام توان در کنار شما ایستاد خواهیم بود.

لطیف پدرام

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *