• انتشار: ۵ اسد ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۲:۳۰ ب.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 5835
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=5835

غنی دو راه بیشتر ندارد / راه سوم برایش خطرناک است

راه سوم برای غنی بسیار خطرناک خواهد بود و آن بازی کردن بر سر دو میخ می باشد که هم بخواهد جنگ سالاران و تیکه داران قومی را فریب دهد و هم جنبش های عدالت خواهی

با توجه به اوضاع و احوال چند ماه اخیر کشور و ایجاد تشکلهای مانند ایتلاف نجات و محور ملی که برای حفظ قدرت و ثروت های باد آورده شان گرد هم جمع شده و در مقابل غنی صف آرایی نموده به بهانه های گوناگون خواهان تقسیم قدرت میباشند و سهم خواهی گونه گون دارند.

از جانب دیگر جنبش های عدالت خواهی (روشنایی و رستاخیز تغییر) نیز بر مطالبات برحق شان پای میفشارند و تاکید میورزند.

در چنین شرایطی غنی دو راه بیشتر پیش رو ندارد. یا باید در مقابل سهم خواهان کوتا آمده و تن به ذلت تقسیم قدرت بدهد، یا باید در مقابل خواست های عدالت خواهانه ی مردم صادقانه سر تعظیم و تمکین فرود آورده و در اجرای عدالت مصمم گردد.

البته قضاوت تاریخی و بار حیثتی این دو کار یعنی تقسیم قدرت با مافیایی ثروت و یا اجرای عدالت و همگام شدن با مردم نیازی به توضیح ندارد.

اما راه سوم برای غنی بسیار خطرناک خواهد بود و آن بازی کردن بر سر دو میخ می باشد که هم بخواهد جنگ سالاران و تیکه داران قومی را فریب دهد و هم جنبش های عدالت خواهی را که بلاخره یکی از میخ ها کارش را تمام خواهد کرد و سرانجامی جز سرنوشت ایشچی نخواهد داشت و آنگاه با آن حالت زار در تلویزیون حاضر شده، شکایت و مظلوم نمایی نماید دردی را دوا نخواهد کرد.

انتظار می رود که غنی پس از این همه رسوایی و بد نامی تا دیر نشده در مذاکرات و گفتگو ها با جنبش های مدنی، عدالت خواه و تبعیض ستیز با شهامت انسانی صداقت انسانی را تجربه نماید، که هم به صواب است و هم ثواب دارد اما اینکه برای غنی صواب و ثواب معنا و اهمیتی دارد یا خیر؟ خدا میداند!

 

جلال مهجور

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *