• انتشار: ۲۸ سنبله ۱۳۹۷
  • ساعت: ۹:۲۷ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 1
  • کدخبر: 20830
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=20830

غنی: حمله بر هزاره‌ها قابل قبول نیست/امنیت کابل با تیکه‌داری‌ها مواجه بود

رئیس جمهور غنی در دیدار با باشندگان غرب کابل گفته‌است که هدف قراردادن هزاره‌ها و شیعه‌ها، قابل قبول نیست و باید در مقابل این عمل غیر اسلامی و انسانی تروریستان اقدام همه جانبه صورت گیرد.

رئیس جمهور غنی در دیدار با باشندگان غرب کابل گفته‌است که هدف قراردادن هزاره‌ها و شیعه‌ها، قابل قبول نیست و باید در مقابل این عمل غیر اسلامی و انسانی تروریستان اقدام همه جانبه صورت گیرد.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته است که محمد اشرف غنی شب گذشته (۲۷ سنبله) با شماری از باشندگان غرب کابل دیدار کرده است.

باشندگان غرب کابل پیشنهاداتی را برای ایزاد تشکیل و اصلاح حوزه‌های امنیتی، تعمیر برای حوزه‌های امنیتی ۱۳ و ۱۸، پوشش استخباراتی غرب کابل، ایجاد قطعه خاص مردمی، افراز ایست‌های بیشتر امنیتی، ایجاد کمیته مردمی، تخصیص آمبولانس و اطفائیه و ماستر‌پلان شهری ارایه کرده‌اند.

باشندگان غرب کابل، مبارزه با تروریزم را مهم عنوان کرده‌اند و نایل‌آمدن به این امر را در همکاری مشترک مردم با حکومت دانستند. آن‌ها تاکید کرده‌اند که دشمن با برنامه‌های شوم و ایجاد فضای تهدید و حملات تروریستی، تلاش دارد تفرقه‌های قومی و مذهبی را میان مردم افغانستان ایجاد نماید و نیاز است که حکومت و مردم برای بهبود امنیت مشترکاً کار نمایند.

رییس جمهور غنی هم با بیان این‌که هدف قراردادن هزاره‌ها و شیعه‌ها، قابل قبول نیست، گفته است که تصمیم و اراده حکومت برای این هدف جدی است و تغییرات در بخش امنیتی کابل به همین منظور صورت گرفته است. او بر تقویت همکاری میان مردم و نیروهای امنیتی تاکید کرده است.

آقای غنی گفته است که امنیت کابل با خویش‌خوری‌ها و تیکه‌داری مواجه بود که اکنون وضعیت تغییر کرده است و باید بر واسطه‌گری و بی‌کفایتی نقطه پایان گذاشته شود. او گفته است که افراد توانمند، جای افراد ناکارا و بی‌ظرفیت را خواهند گرفت.

رییس جمهور غنی از مردم غرب کابل خواسته است که از عملکرد نهادهای امنیتی‌ نظارت نمایند و هر آمر حوزه و یا فرد امنیتی که بی‌کفایت هستند را باید تشخیص دهند.

او به فرمانده پولیس کابل دستور داده است تا در اصلاح حوزه‌های امنیتی اقدام نماید و افراد واجد شرایط را تشخیص و در این بخش‌ها مقرر کند. آقای غنی همچنان دستور داده است تا پیشنهاد اعمار ساختمان به حوزه های ۱۳ و ۱۸ را ترتیب و از طریق بخش بنایی دولتی، در این زمینه اقدام صورت گیرد.

او به ریاست عمومی امنیت ملی دستور ‌داده است تا در پوشش استخباراتی غرب کابل در همکاری با مردم به شمول وکلای گذر، متنفذین و کسبه‌کاران، کار کند. او همچنان دستور داده است تا ۱۰ عراده آمبولانس و نیز وسایط مورد نیاز اطفائیه برای غرب کابل فراهم گردد.

آقای غنی در مورد ایجاد قطعه مردمی، اعمار شفاخانه جناح در غرب کابل و همچنان ایجاد پاسگاه‌های بیشتر امنیتی، گفته است که دراین زمینه‌ها نیاز به بررسی و بحث‌های بیشتر می‌باشد.

او تاکید کرده است که افغانستان میدان جنگ نیابتی هیچ کشوری که موجب برهم زدن وحدت ملی باشد، نیست و باید از آن جلوگیری صورت گیرد. او گفته است که هر شهروند افغان که در کشور سومی می‌جنگد، براساس قانون جزای افغانستان، مرتکب جرم شده است.

به گفته او،‌ اکنون جنگ سراسری علیه مردم افغانستان جریان دارد و هدف آن، تضعیف نیروهای امنیتی و دفاعی است و باید اجماع غیر سیاسی در حمایت از قوای امنیتی و دفاعی شکل گیرد.

آقای غنی با بیان این‌که داعش در ننگرهار با شکست مواجه شده است، تاکید کرده است که داعش را باید از لحاظ فکری هم به شکست مواجه سازیم.

او گفته است که جنگ کنونی چند بُعدی است و وحدت ملی، وفاق ملی، حاکمیت قانون، قوای امنیتی و دفاعی و مردم ما را هدف قرار می‌دهد. او گفته است که جنگ امروز، برخلاف گذشته، فاقد اصول می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *