• انتشار: ۲۲ قوس ۱۳۹۶
  • ساعت: ۷:۴۶ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 10487
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=10487

غنی به ترکیه رفت/مکتب نسوان افغان-ترک مورد حمله قرار گرفت

آقای غنی در راس یک هیات عالی رتبه‌ی دولتی به هدف اشتراک درنشست عالی سران سازمان همکاری کشورهای اسلامی به ترکیه سفر کرده است.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان از سفر رییس جمهور غنی به شهر استانبول ترکیه، خبر داد.

آقای غنی در راس یک هیات عالی رتبه‌ی دولتی به هدف اشتراک درنشست عالی سران سازمان همکاری کشورهای اسلامی به ترکیه سفر کرده است.

در کنار اشتراک در این نشست، فردا در سخنرانی‌اش “دیدگاه و نگرانی حکومت و مردم افغانستان را در رابطه به رسمیت شناختن بیت المقدس و انتقال سفارت امریکا به این شهر، بیان خواهد کرد”.

صلاح‌الدین ربانی، وزیر امور خارجه، فضل‌محمود فضلی، مشاور ریاست جمهوری و محمد هارون چخانسوری معاون ارتباطات استراتیژیک و رسانه‌های ریاست عمومی دفتر ریاست‌ جمهوری در این سفر رییس جمهور غنی را همراهی می‌کنند.

همزمان با سفر رییس جمهور غنی به ترکیه، نیروهای امنیتی افغان نیز بر مکتب نسوان افغان-ترک در کابل حمله کردند.

نیروهای امنیتی شب گذشته بر مکتب نسوان افغان ترک به تایمنی کابل حمله کردند و این مکتب را در محاصره شان در آوردند.

خانواده‌های دانش‌آموزان این مکتب گفتند که نیروهای امنیتی پس از وارد شدن بر این مکتب وارد خواب‌گاه دختران شدند و سه دانش آموز دختر با دیدن نیروهای امنیتی بی‌هوش شده‌اند.

حکومت ترکیه پس از کودتای نافرجام این کشور از حکومت افغانستان خواست تا مدیریت این مکتب‌ها را به ترکیه بسپارد، زیرا حکومت ترکیه ادعا می‌کند که این مکتب‌ها از سوی فتح الله گولن، کسی از سوی حکومت ترکیه متهم به سازمان‌دهی این کودتا است رهبری می‌شوند و با هراس افگنی پیوند دارند.

مکتب‌های افغان ترک در افغانستان از معیاری‌ترین مکتب‌ها هستند که دانش آموزان را با معیارهای جهانی آموزش می‌دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *