• انتشار: ۱۶ اسد ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۱۴ ب.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 19667
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=19667

غنی با رهبران سیاسی دیدار کرد

رییس جمهور غنی با شماری از رهبران و بزرگان سیاسی کشور به گونه جداگانه در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرده است.

رییس جمهور غنی با شماری از رهبران و بزرگان سیاسی کشور به گونه جداگانه در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرده است.

ارگ ریاست جمهوری، امروز سه‌شنبه (۱۶ اسد) با نشر خبرنامه‌ای گفت که دیدارهای مشورتی آقای غنی با بزرگان سیاسی از چند روز بدینسو در ارگ جریان داشته است.

در خبرنامه آمده است که در این دیدارها،‌ پیرامون مسایل ملی و مهم کشور، با رهبران و شخصیت‌های سیاسی و جهادی به گونه جداگانه در مورد صلح، آتش بس، انتخابات و دیگر موضوعات مهم جاری افغانستان بحث و گفتگو شده است.

آقای غنی در چند روز گذشته با جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری، استاد عطامحمد نور رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی، حامد کرزی رییس‌جمهور پیشین کشور، استاد عبدالرب رسول سیاف از چهره‌های سرشناس جهادی، حضرت صبغت‌الله مجددی از بزرگان سیاسی، محمد محقق و انجینر محمد خان معاونین ریاست اجرایی، گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی به شکل جداگانه دیدار کرده است.

این را هم بخوانید:  هند و پاکستان بار دیگر اهدافی را در خاک یکدیگر مورد حمله موشکی قرار دادند

آقای غنی همچنان با محمدیونس قانونی، محمدکریم خلیلی، محمدالماس زاهد، میر امان الله گذر، حاجی اقبال صافی، حاجی دین‌محمد، عبدالحکیم منیب، محمد اکبری، سید حامد گیلانی، انورالحق احدی و عبدالهادی ارغندیوال، عطاالله لودین نیز دیدار کرده است.

در خبرنامه ارگ آمده که بزرگان و رهبران سیاسی کشور در خصوص وضعیت جاری و مسایل سیاسی افغانستان به شمول صلح و امنیت، آتش بس و انتخابات، دیدگاه‌ها، پیشنهادات و نظریات شان را با آقای غنی شریک ساختند.

آقای غنی نیز مشوره در خصوص مسایل مهم کشوری را برای بیرون‌رفت از چالش‌ها و مشکلات موجود افغانستان یک اصل خوانده و تاکید کرده که سلسله نشست‌های مشورتی به‌منظور استفاده از نظریات و طرح‌های بزرگان سیاسی و ملی مملکت، ادامه خواهد یافت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *