• انتشار: ۱۹ حوت ۱۳۹۶
  • ساعت: ۶:۴۹ ب.ظ
  • سرویس: x تیتر دو
  • کدخبر: 13837
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=13837

غنی: اکنون شیوه جنگ تغییر کرده و گزارشات استخباراتی باید جدی گرفته شود

رئیس جمهوری افغانستان می‌گوید بعضی مقام‌ها گزارش‌های استخباراتی ریاست امنیت ملی این کشور را جدی نمی‌گیرند.

محمد اشرف غنی امروز شنبه ۱۹ حوت/اسفند در مراسم افتتاحیه فرماندهی عمومی مشترک نیروهای ویژه و نیروهای واکنش امنیت ملی گفت: “امنیت ملی بار بار وظیفه ملی خود را اجرا کرده اما بعضی دفعات دوستان به اندازه‌ای مصروف بودند که اهمیت کشف را درک نکردند.”

آقای غنی تاکید کرد که اکنون شیوه جنگ تغییر کرده و فعالیت بخش کشفی حیاتی است. به گفته او، این بخش ریاست امنیت ملی باید بیشتر از پیش تقویت شود “اما لازم است که مقام‌ها نیز گزارش‌های آنها را جدی بگیرند و بر اساس آن اقدام کنند”.

رئیس جمهوری افغانستان همچنین تاکید کرد که نیروهای ویژه افغانستان وظایف و ماموریت‌های خاص خود را دارند و دیگر اجازه نمی‌دهد که “کسی از آنها در پسته/پاسگاه استفاده کند و آنها را برای ماه‌ها زمین‌گیر بسازد.”

نیروهای ویژه افغانستان عملیات خاص را در این کشور اجرا می کنند
او در سخنرانی امروزش گفت که فعالیت‌های نیروهای امنیتی با وجود داشتن “منابع کم اما دستاوردهای زیاد داشته”، با آنهم برای بهتر شدن امور او فرمان ایجاد قطعات جدید و خاص را داده است.

او همچنین در مراسم امروز به متعهد بودن نیروهای امنیت ملی به قانون و جلوگیری از اعمال شکنجه و اعمال غیرانسانی، تلفات غیرنظامیان و داشتن سیاست ملی تاکید کرد.

نیروهای ویژه افغانستان در عملیات تهاجمی علیه گروه‌های شورشی نقش عمده‌ای دارند؛ به دلیل اینکه از توانایی و تحرکات بالا برای حمله به شورشیان در مناطق مختلف برخوردارند، تجهیزات پیشرفته برای اجرای عملیات‌های شبانه نیز دارند.

تا چند سال پیش، نیروهای بین‌‌المللی مشغول انجام ماموریت رزمی در افغانستان از جمله عملیات‌های شبانه بودند و فرماندهان این نیروها چنین عملیات‌ها را بسیار موثر می‌دانستند.

چندی پیش مقام‌های امنیتی افغانستان اعلام کردند که شمار این نیروها را دو برابر خواهند ساخت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *