• انتشار: ۱۵ حمل ۱۳۹۷
  • ساعت: ۱:۴۱ ب.ظ
  • سرویس: توره های فیس بوکی
  • کدخبر: 15339
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=15339

عملیات قندوز و چند نکته!

این حمله نشان داد که طالبان به جنگ نرم و جنگ رسانه‌ای شدیداً علاقه‌مند شده‌اند و با بهانه قراردادن تلفات افراد ملکی، می‌خواهند افکار عمومی را فریب داده و مردم را علیه نیروهای امنیتی قهرمان ما تحریک نمایند.

حمله‌ی دقیق و دشمن‌شکن قوای هوایی افغانستان در دشت‌ارچی ولایت قندوز که ده‌ها فرمانده مهم طالبان را از پای درآورد و کمر طالبان را شکست، چند امر را روشن ساخت:

۱. این حمله نشان داد که طالبان در درون حکومت، پارلمان، رسانه‌ها و حتی فعالان مدنی نفوذ گسترده‌ای دارند.

۲. این حمله نشان داد که طالبان به جنگ نرم و جنگ رسانه‌ای شدیداً علاقه‌مند شده‌اند و با بهانه قراردادن تلفات افراد ملکی، می‌خواهند افکار عمومی را فریب داده و مردم را علیه نیروهای امنیتی قهرمان ما تحریک نمایند.

۳. این حمله نشان داد که علاوه بر نفوذ طالبان در نهادهای حکومتی، پارلمان، رسانه‌ها و…، بسیاری از شهروندان کشور دارای تفکر طالبانی بوده و از طالبان حمایت می‌کنند.

۴. این حمله نشان داد که دست اشرف‌غنی به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح کشور، برای حمله به طالبان و سرکوب آن‌ها کاملا بسته است؛ زیرا حلقه اطراف ایشان، حامیان قدرتمند طالبان هستند.

این را هم بخوانید:  آمادگی هیئت هشتاد نفری افغان به رهبری حامد کرزی برای مذاکره با طالبان در قطر

۵. این حمله نشان داد که اگر به نیروهای امنیتی ما اجازه سرکوب تروریست‌ها و طالبان داده شود، آن‌ها در کمترین زمان ممکن آن‌ها را سرکوب و امنیت را در کشور برقرار خواهند کرد.

مردم افغانستان، باید در برابر دسیسه‌ها و توطئه‌های طالبان و حامیان آن‌ها از نیروهای امنیتی و مدافعین قهرمان کشور، دفاع و توطئه‌های دشمنان را خنثی سازند.

نگارنده: محمد نسیم جعفری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *