• انتشار: ۱۹ جوزا ۱۳۹۷
  • ساعت: ۸:۵۷ ق.ظ
  • سرویس: تیتر 2
  • کدخبر: 18366
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=18366

عملیات علیه تروریستان داعش در افغانستان شدت می‌یابد

جنرال جان نیکلسون فرمانده عمومی نیروهای امریکایی در افغانستان می‌گوید که عملیات علیه تروریستان داعشی در افغانستان افزایش خواهد یافت.

جنرال جان نیکلسون فرمانده عمومی نیروهای امریکایی در افغانستان می‌گوید که عملیات علیه تروریستان داعشی در افغانستان افزایش خواهد یافت.

وی که در حاشیه نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل با جمعی از خبرنگاران صحبت می‌کرد بیان داشت که در هنگام آتش بس اعلام شده از سوی دولت افغانستان، عملیات علیه داعش در ولایت ننگرهار در شرق افغانستان تشدید خواهد شد.

محمد اشرف غنی، رییس جمهور روز پنجشنبه (۱۷ جوزا) اعلام کرد که در حمایت از فتوای عالمان دین، پیشنهاد آنها را برای آتش بس با طالبان تا روز پنجم عید فطر می‌پذیرد.

آقای غنی در یک پیام ویدئویی به نیروهای امنیتی دستور داد در این مدت حملات تهاجمی‌ به “طالبان مسلح افغان” را متوقف کنند.

آقای غنی گفت این آتش بس فقط شامل طالبان می‌شود و عملیات نظامی علیه داعش، القاعده و سایر گروه‌های “تروریستی” بین‌المللی ادامه خواهد داشت.

روز دوشنبه هفته گذشته (۱۴ جوزا)، صدها عالم دین از سراسر افغانستان در کابل جمع شده و فتوایی مبنی بر ناروا بودن جنگ در این کشور صادر کردند.آنها خواهان آتش بس هر چه سریعتر از هر دو طرف شدند.

جنرال نیکلسون این آتش بس را “گامی مهم” برای امنیت افغانستان خواند و افزود: “آتش‌بس می‌تواند منابع را برای علمیات علیه داعش آزاد کند، اما بعضی از آنها برای نظارت بر طالبان و حفاظت از نیروها باقی خواهند ماند”.

ولایت ننگرهار که هم‌مرز پاکستان است، از مراکز اصلی داعش در این کشور به حساب می‌آید. گروه طالبان نیز در این ولایت فعال است. در گذشته گزارش‌هایی درباره درگیری میان این دو گروه منتشر شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *