• انتشار: ۱ جوزا ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱:۲۷ ب.ظ
  • سرویس: شبکه های اجتماعی
  • کدخبر: 2959
  • لینک کوتاه: http://www.barchinews.com/?p=2959

عقل های جا مانده در آسیا/آسیاب

گویند عطا محمد نور گفته است:《گلبدین طوری وانمود می کند که گویا حکومت به او تسلیم شده است》 ظاهرن این سخن برای آدم های کم حافظه خوب مصرف دارد.

گویند عطا محمد نور گفته است:《گلبدین طوری وانمود می کند که گویا حکومت به او تسلیم شده است》 ظاهرن این سخن برای آدم های کم حافظه خوب مصرف دارد.

اما، برای من بازهم دوتایی پشه نیست. فکاهی معروف یادم می آید که: سه برادر، تورا چه، مرا چه و عقل نام داشتند.

روزی دو برادر به مکتب رفت و یکی به آسیا، معلم از اولی پرسید: نام تو چیست؟ گفت: تورا چه؟ از دومی پرسید: نام تو چیست؟ گفت: مراچه. معلم عصبانی شد و گفت: عقل ندارید؟ هردو گفتند: عقل در آسیا. از این فکاهی عقل جامانده در آسیا را به عاریت آوردم- واقعن عقل سیاستگران ما در اول کار کجاست؟

آقای عبدالله در راس تیم اصلاحات و همگرایی موافقت نامه ی سیاسی امضاء کرد و دل به کاه بی دانه ای بست و در آخر فغان کشید که هی همه قدرت را غنی گرفته است ما صلاحیت نداریم.

احمد ضیاء خان مسعود رفت دست غنی را بالا کرد، به اصطلاح نماینده ی فوق العاده شد و بعد از منفکی داد و واویلا سر داد که هی غنی خود دزد است، قبیله گرایی می کند و چه و چنان.

عطا محمد نور پشت به عبدالله و روی به غنی کرد، پای ویدیو کنفرانس تحقیر آمیز گلبدین نشست، از آمدن وی به کابل استقبال کرد و حالا می گوید گلبدین چنان وانمود می کند و چنین می فرماید.

راستی عقل های جا مانده در آسیا چه وقت به کله های خالی بر می گردد؟ مگر چرا از آغاز درست فکر نمی کنید؟ چرا فرصت های مردم را می سوزانید؟

و شما مردم چه وقت هشیار می شوید؟

کلیم الله سخن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *